Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8802
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
YENİ İKİ KİTAP
Yeni bir kitap: İŞTE İSTİHBARAT
Yazan:NURULLAH AYDIN
 
 
 
 
 
İstihbarat ve İstihbaratçı kitabı  (472 sayfa) PARAF yayınlarından çıktı. Bilgilerinize..

 

Devletler istihbarat kuruluşlarıyla vardırlar!

Küresel yapılanmalar aynı zamanda istihbarat ağının da şekillendiricisi ve uygulayıcısıdırlar.

 

Başta Ortadoğu, Balkanlar, Kafkasya bölgesi olmak üzere dünya coğrafyası için verilen dünya egemenlik savaşında, vesayet altına alınmak istenen ülkelerde öncelikli olarak gizli servisler yerleşmekte ve yarışmaktadırlar.

 

İstihbarat örgütleri ve faaliyetleri rejimle doğrudan ilişkilidir!

Kazanan ya da kaybeden istihbaratçıların savaşı, bir milletin varlığının ya da yok oluşunun göstergesidir.

Teknolojinin gelişimi istihbarat araç ve gereçlerinde de önemli değişime neden olmuştur.

 

Hıyanetle vatanseverliğin en açık yaşandığı alan istihbarat alanıdır. Sadece istihbaratçılar açısından değil, devleti yönetenlerin de ikbal ve iktidar için siyasi, ekonomik alanlarda yabancı ülke devlet yetkililerine bilerek veya bilmeyerek casusluk yaptıkları da bir gerçektir.

 

İstihbarat faaliyeti; ciddi, yetenekli, bilinçli, idealist, birikimli uzmanlar, kaliteli yöneticiler gerektirir. İstihbaratçı diğer meslek mensuplarından farklı bir kişilik ve kimlik oluşturur.

 

Yabancı istihbarat örgütleri için başka bir ülke insanını tespit edip seçerek kullanmak, eski bir uygulamadır. Bu ya siyasetçidir, ya gazetecidir, ya sivil toplum mensubudur, ya iş adamıdır ya da akademisyendir. Yabancı örgütlere en çok çalışan kesimler de bu alanlardakilerdir.

 

İstihbarat örgütleri paravan şirketler yoluyla da finans elde ederler ve bunu örgütlü faaliyetlerde kullanırlar.

IBN:6055539214
 
 
    
İkinci Kitap:FAİLİ MEÇHUL CİNAYETLER VE ERGENEKON
Yazan:Hüsnü TUNA
 Ülkemizde, Başbağlar katliamı başta olmak üzere, birçok `faili meçhul` diye takdim edilen olaylara avukat olarak da katılan, Gönül Erleri Mail Grubumuzun onursal üyesi, Konya Milletvekili Av. Hüsnü Tuna,nın “Faili Belli Meçhul Cinayetler ve Ergenekon” adlı kitabı yayınlandı. 
     Hüsnü Tuna, 1960 sonrası yarım asırlık dönemi ve özellikle bu olayların artış gösterdiği 1980 sonrası dönemi yakından inceliyor.
     Karatay Akademi Yayınları tarafından yayınlanan 312 sayfalık kitap hakkında, yayınevince kaleme alınan tanıtım yazısından bir bölüm şöyle: 
     "Hüsnü Tuna, bu değerli eserinde, `Bürokratik Derin Devlet` diye adlandırdığı gizli ve illegal yapının nasıl örgütlendiğini, siyasi gelişmelere yön verebilmek için nasıl etkili olduğunu ve her türlü sözde faili meçhul cinayeti nasıl düzenlediğini açıkça ortaya koymaktadır.
     Kitapta, 1960 sonrası PKK`nın kurdurulması ve bürokratik derin devletle işbirliği, JİTEM`in bir Ergenekon örgütü gibi teşkilatlanması, darbe ortamı oluşturulması için cinayetlerin işlenmesi bütün açıklığıyla gözler önüne serilmektedir.
     Ayrıca, kitabı okuyunca, Sivas ve Başbağlar olaylarının iç yüzünü ve Ergenekoncu odakların halk kitlelerini istismar ederek nasıl “Alevi-Sünni çatışması” çıkarmak için uğraştıklarını açıkça göreceksiniz..."
 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.