Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
12 Eylül sorgulanmalı Alper Gökaşan, 19.02.2008 19:13:26
Sonbahar mevsiminde yüzeysel olarak hatırladığımız 12 Eylül acaba insanlarımıza ne acılar çektirdi,o zamanlar daha doğmamış olan yeni neslimiz bu konuyu hiç düşünme gereği duydu mu?
Ben 12 Eylül`ün zindanına girmedim.Ama o zindanlardan dimdik çıkmış nice abidelerle beraber oldum. Her platformda 12 Eylülcülere cevap veremeyeceği soruları sorabilecek kahramanlar tanıyorum.
Diyeceksiniz ki; 12 Eylül şimdi nereden çıktı? İnsanlarımız neden siyasal değişimlere bu kadar duyarsızca hareket ediyor diye düşündüğümüzde apolitikleştirilmiş bir gençlik karşımıza çıkayor.
Sonuç ortada; ülkülerinden uzaklaşmış bir nesil bundan sonra hep sandığa gidecek...
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
hidayetkocak - (Ziyaretci) 24.09.2008 23:22:58

sevgili arkadaslar elbette istenmeyen olaylar olmustur 12 eylül de .hergün 20 kisi ölüyordu ve rejim yavas yavas rusyaya dogru yol alirken amerika ve avrupa bizim generallere yesil isik yakti ve 12 eylül oldu yoksa türk askeri kendi basina bu harekati yapmadi nato ve avrupa destek verdi .ayrica 12 eylül gelincede ülkemizin her sesine türküne kürdüne alevisine hepsine hos görünmek icin her sucluyu cezalandirdi yani ben ülkücüyüm askere yardim icin bazi olaylari yaptim diyenide cezalandirdi ve dogrusuda oydu cünki ülkenin askeri polisi varken herkes kendi isine bakmali eger bazi kesimlere ceza vermeseydi tarafsiz olmadigini söyleyecekler ve terör ve asker düsmanligi devam edecekti bence 12 eylülü degil partileri yasalari tartismaliyiz sagilar
Senem Simsek - (Ziyaretci) 21.09.2008 22:02:18

O donemde 6 yasinda olan, o acilarin ne oldugunu bile bilmeyen, ama bugun arastirici,sorgulayici henuz a-politiklestirilemeyen, Turkluk ulkusunden ise hic uzaklasmayan birisi olarak 12 Eylul`u ve hatta onun oncesinde 68 kusagindan Deniz Gezmis ve arkadaslarinin doneminden 12 Eylul`e kadar olan tum donemin saglikla sorgulanmasini, biz bugunku orta yas kusagina yanli olmayan bir sekilde bilgi verilmesini istiyorum. Fakat sunu da eklemek istiyorum! Bozgunculukla, saldiri ile sevgi gosterilmez, dava gudulmez. Bizlere belki bu anlamda ulkusuz genclik diyorsunuz ama bizler Turk Silahli Kuvvetleri, Turk Hukuku gibi temel yapitaslarimiza saldirilarak gudulen hicbir davayi ulkumuz olarak kabul etmiyoruz.
hidayetkocak - (Ziyaretci) 26.08.2008 23:57:16

sevgili kardeslerim 12 eylülü nicin oldu olmasaydi ne olurdu allah icin iyice bir düsünelim kahraman türk askerine devamli ihtiyacimiz var ta ki avrupa gibi rejim saglam zeminde olur rejim düsmani olmaz ülkeyi yikmak isteyen olmaz o zaman askerimizde zaten kendi isine bakar durur.3 türk bir araya gelse ya devlet kurarmis yada yikarmis bizim rejimimiz henüz saglam degil bir firsatini bulsalar basbakan dahi parcalar onun icin arkadaslar 12 eylül lafini agzimiza hic almayalimbilakis cok tsk edelim sayin generallara ülkemiz kan gölüne dönmüstü siyasi kriz partiler ve herkes komsusuna düsmanken geldi askerimize ben tsk ederim siyasi partileri sorgulayalim derim ben cünki onlar görevlerini güzel yapsaydilar askerler gelmezdiler saygilar sunarim
MUHTEREM ARAS - (Ziyaretci) 20.02.2008 21:52:39

11 EYLÜL GÜNÜ YANİ İHTİLALDE BİRGÜN ÖNCESİ KAÇ CANA KIYILDIĞINI, KAÇ TÜRK GENCİNİN SAKAT OLDUĞUNU,İÇİMİZDEN KAÇ KİŞİ HATIRLIYOR.BU GÜZELİM ÜLKEMİZİ,12 EYLÜL SÜRECİNE KİMLER? NASIL GETİRDİ? ASIL SORGULANMASI GEREKEN BU OLMALI.KARDEŞLERİ BİRİBİRİNE KIRDIRAN.ALEVİ SUNNİ ÇATIŞMALARI,ÜLKÜCÜ- KOMİNİST ÇATIŞMALARI VB.ÇATIŞMALARDA ÖLEN İNSANLARIMIZIN ÖZBEÖZ TÜRK OLDUKLARINI UNUTMAYALIM.BUNLARIN HESABINI KİMLER VERECEK.SOY PROBLEMLİLERİN YANİ GAYRİ TÜRKLERİN,EMPERYAL GÜÇLERLE,İŞBİRLİĞİ YAPTIKLARINI,BU COĞRAFYADAN TÜRKÜN ADINI VE MÜHÜRÜNÜ SİLMEK İÇİN,KARDEŞ KANI AKITTIRDIKLARINI,ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAMAMIZ GEREKİYOR.TÜRK OLANLARLA GAYRİ TÜRKLERİN MÜCADELESİNDE,TÜRKE DÜŞMANLIK YAPANLARIN KARŞISINDA,SAĞCI İLE SOLCU İLE,ALEVİSİ SUNNİSİ İLE BİR VE BERABER OLMALIYIZ.SEBEP VE SONUÇ İLİŞKİLERİNİ İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ.12 EYLÜL SONUÇDUR.SEBEPLER VE MEŞRU ZEMİNLERDEKİ SONUÇLARI ANALİZ EDERKEN,YARIN KARŞIMIZA ÇIKABİLECEK YENİ BİRTAKIM KAVGALARI VE SONUÇLARINI BUGÜNDEN GÖRMELİ,OYUNA GELMEMELİYİZ.SAYGILARIMLA.MUHTEREM ARAS
Asım SÜZER - (Ziyaretci) 20.02.2008 09:52:07

12 Eylül muhakkak sorgulanmalıdır. Ancak benim türkmeclisi sitesi yöneticilerinden ve okuyucularından talebim şudur. Bu konuyu Ağustos ayında çok geniş ve kapsamlı bir şekilde ele Alınmalıdır. ve sonunda konu 12 Eylülün yargılanmasına vardırılmalıdır.
Asım SÜZER
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.