Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8077
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
avrupa birligine girecegiz galiba ,buna ragmen biz türk birligine de adim atabilirmiyiz müsade edilirmi hidayet kocak, 13.2.2009 22:56:33
ben bazi olmsuzluklara ragmen ,avrupa birligine girecegiz,ümidini tasiyorum,bazen yenilmis güresci gibiyim teslim oluyorum tamam nasil olsa avrupa birligine giriyoruz bende artik bir türk birligi hayalini unutayim bari diyorum,öyle ya avrupa birligi bize de kalinmisligini adim adim gösteriyor bu sene galiba 3 milyar euro yardim verecekmis ve bize her konuda planli yasamayi planli projeli yyeniligi ögretecek mesela cifciler 10 dönüm tarla ile degil sirketleserek cifcilik yapacakmis yada ülke insaninin yüzde 40 i ancak cifcilik yapacakmis bilmem geri kalan insanlari ne yapacagiz ,üstelik her aileye bir de 3 cocuk isteniyorsa ismiz zor görünüyor kisaca bu türk birligi hayalini unutalimmi bilenler yazsinlar bir zahmet saygilar
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
ahmet yıldz - (Ziyaretci) 8.3.2009 17:33:11

DEGERLİ İZLEYİCİLER HİÇ MERAK ETMEYİN BU YAPYLA BU TÜRK DÜNYASI DEYİP ORTALIKTA GEZENLER VEYA BU KONUDA ÇALIŞMAYAPIYOR GÖRÜNENLERE BAKIPTA TÜRK BİRLİĞİ FALAN DÜŞÜNMEYİN.BU ELEŞTİRİDEN TURAN YAZGAN VE ÇALIŞMALARINI AYIRMAMIZ GEREKMEKTEDİR.DUYUNUNU UMUMİYENİN TÜSİAD VE ONUN DERİN ASKER SİVİL DERİN BÜROKRASİSİ YAPTIRILAN İKİLİ ANTLAŞMALAR VE GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINMIŞ BİR ÜLKE VE VATANDAŞLARININ YAPACAĞI HİÇ BİR ŞEY YOKTUR.SİZ HAYAL DÜNYASINDA GEZER DURURSUNUZ.HALA BATILILARI APTALMI ZANNEDİYORSUNUZ?DÜZENLENEN KURULTAYLARIN BİR ALDATMACA VE OYALAMACA OLDUĞUNU BİRİLERİNE RANT DURUMUNA DÖNÜŞTÜĞÜNÜ FAYDADAN ZİYADE UMUTLARI ÖLDÜRMEDE BİR ZARAR VERDİĞİNİ DÜZENLEYENLER DAHİL HİÇ BİRİNİN BU DÜZEYDE DÜNYAYI ANLAMA AÇISINDAN NE BİRİKİMLERİ NEDE ENERJİLERİ OLMADIĞINI ANLAMADINIZMI?BU ELEŞTİRİLERİME TURAN YAZGAN HOCAYI VE ÇALIŞMALARINI AYRI TUTUYORUM.BAZILARI TÜRK DÜNYASINI BOL VİSKİ İÇİP KADINLARLA YATMAK VEDE MASALARDA NUTUK ATMAK OLARAK GÖRMEKTEDİLER Kİ GEÇMİŞTE BİLDİĞİMİZ BİRÇOK ÖRNEKLERİ VARDIR.TÜRKİYEDE TÜSİAD ANLAŞILMADAN HİÇBİR OLAY ANLAŞILMAZ.İÇİ BOŞALTILAN BİR ÜLKE.İNSANLARIDA KOLAYCI TEMBEL AMA DUA EDİNDE BÜYÜK BİR SAVAŞ ÇIKSINDA O NARA VE NUTUK ATANLARIN VE RÜTBELERİYLE ÇAKA SATANLARIN NE KADAR İÇİ BOŞ OLDUĞUNU GÖRCEKSİNİZ.BU MEVCUT DURUMU YA BÜYÜK BİR SAVAŞ VEYA BİR KRİZ SONRASI DEĞİŞEN DENGELER YOLUYLA BU GELİŞMEYİ DEGERLENDİREN BİR KESİN İNANÇLI İDİALİST TÜRK MİLETPERVER DURUMU DEĞİŞTİREBİLİE.BU SİTEYİ KURANLARDA DAHİL HEPSİ TÜSİAD DERİN DEVLETİNİN EMİRLERİNDEN ZERRE SAPMAZLAR.DEVLETİN NASIL ÇALIŞTIĞINI ANLAMAK ENCÜMANİ DANİŞLERİNE BAKARSANIZ ANLARSINIZ.HEPSİ LONDRAYA BAĞLILIK YEMİNİ ETMİŞLER.DAHA TURANA VE TÜRK DÜNYASINA BAĞLI KİMSEYİ GÖREMEDİK.YAZACAK ÇOK ŞEY VAR.ALDATILIYORUZ KANDIRILIYORUZ.İHANETE VARAN UYGULAMALAR HERKESİN MALUMU TÜRK DÜNYASI O SADECE MASALLARDA KALDI ELBİRLİĞİ İLE HEM DEVLET HEM TÜRK DÜNYASI DİYENLER ONDAN GEÇİNENLER TARAFINDAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ.TANRI BU MİLETİ KORUSUN VE YÜCELTSİN.
Demir Bey - (Kayıtlı Kullanıcı) 28.2.2009 03:51:34

Türkiye stratejik öneminin aksi durumda hareket ettiği müddetçe,Türki Cumhuriyetler üzerindeki "ağabeylik" sıfatını kaybetmekle karşı karşıya kalabilecektir.Türkiye,ancak dünya üzerindeki politik ağırlığını stratejik önemi paralelinde koymaya başlarsa "Türk Birliği" ülküsünün hayata geçirilebilme olasılığını tartışmaya başlayabiliriz kanaatindeyim.
Bahattin Dinçer - (Ziyaretci) 16.2.2009 12:05:09

Türkiye`nin son zamanlarda Rusya ile yakınlaşması Türklirası Ruble işbirliği, İsrail`e sert çıkışlar eğer arkasını getirise o zaman Türkiye yeni arayışlara giriyor demek olur. Belki bir süre sonra Türkiye-Türk Cumhuriyetleri-Rusya işbirliği üçgeni kurulabilir. Bakalım bekleyip göreceğiz. Ben Türk Birliğinin şekli, ağırlığı,çapı ne olursa olsun kurulmasından yanayım ve bunu bekliyorum. Bir gün Türk cumhuriyetleri birleşecektir. Bahattin Dinçer
hidayet kocak - (Ziyaretci) 14.2.2009 12:36:01

ben burada cevap yerine sayin bilgehan beye tesekkür etmek icin girdim, gercekten de cok güzel bir degerlendirme yapmissiniz ben ayrica bu türk birligi fikri ,gündemden mademki düsmemesi gerekir diyorsunuz ,gündemde nasil olurda kalir ,biz bu sitenin haricinde kimseden duymuyoruz bu birlik lafini tekrar saglik dolu günler dilerim
Bilgehan Göktuğ - (Ziyaretci) 14.2.2009 12:19:39

Avrupa Birliğine Türkiye`nin alınması ihtimali bana göre düşük.Avrupalıların bizim üzerimizde uyguladığı politika De Gaulle`nin oyalama politkasına dayanıyor.Fransa ve Almanya`da bu politikanın başını çekiyor. AB`nin Gümrük Birliği anlaşmasıyla bizden aldıkları verdiklerinden ve vereceklerinden çok üstte.
Türk Birliği`nin kurulması ise gerekli.Bu meseleye sadece soydaşlık açısından da bakmamak gerekir.Bugün dünyada hakim olan akım Globalleşme.Çeşitli Birlikler kuruluyor ve emperyalist dalgalar bu birliklerden geliyor, önlemeler de başka birliklerle sağlanmaya çalışılıyor.Emperyalist dalgalar karşısında Birlik kurmak önemli. Türkiye`nin ilk kurabileceği birlik de Türk Birliğidir. İsami eksenli bir birlik şu anda Türk Birliğini kurmaktan daha zor. Çünkü İslam ülkelerinin bir bölümü emperyalist ülkelerin eyaleti haline gelmiş.
Ancak Türk Birliğini Rusya ve Çin dışında şu anda kurmak da kolay değil. Bir kısım Türk Cumhuriyetleri Rusya ve Çin`in başını çektiği Beşli Şhangay örgütüne girmiş.Bir ikis de ABD güdümünde. Bizim tek sağlam müttefikimiz Azerbaycan. Bu bakımdan Rusya ile bir işbirliği kurarak Türk Cumhuriyetlerine içine alan bir birlik kurulabilir. Fakat Türk Birliği fikri asla gündemden düşmemelidir. Bu fiki sürekli yayılmalıdır. Gün olur, sadece Türk Cumhuriyetlerinden ibaret bir birlik kurulma zemini doğar, doğacaktır da.
Şuur ve hedef olmadan hiç bir şey gerçekleşmez.
Bilgehan Göktuğ
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.