Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8083
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
Avrupa`da Yaşayan Türk vatandaşlarımızın Türkiye`de tedavi olmaktaki avantajları nelerdir? Ebru Gul, 26.11.2010 17:24:07
Avrupada Yaşayan Türkler, tedavilerrini kendi memleketlerinde almak istiyorlar.Hem yıllık izinlerini yakınları ile geçirip hemde tedavilerini oluyorlar.Kendilerini daha rahat daha güvende hissediyorlar, tedavi olurken. Dil`in , Din`in, aynı kültürün önemli bir etken olması tedaviyi kolaylaştırıyor.
Türkiye’de sağlık sektörü son beş yıl içerisinde 100 büyüyerek çok ciddi bir ilerleme kaydetti.Bu duruma paralel olarak Türkiye`ye gelen medikal turist sayısında da ciddi artış gözlendi.Türkiye`ye gelen hasta sayısı 2003 yılında 100 bin kişi iken 2008`de bu sayının 300 bin kişiye ulaştığı gözlemlendi.2009 yılında bu ıkı katına cıktı.
Türkiye Accredite olmuş 36 hastanesi ile sağlık turizminde hizmet veriyor. Bu hastanelerin ,İngilizce,Almanca,Fransızca gibi geçerliliği daha fazla olan dilleri bilen sağlık personeli dışında diğer dillerde de rehberlik yapabilen,gelen hastalarla özellikle ilgilenen sağlık turizmi ekipleri bulunuyor.Türkiye’deki hastaneler teknik donanım ve uzman kadrosu sayesinde bugün Avrupa ve Amerika’daki birçok hastane ile aynı seviyeye geldi.Öte yandan sağladığı hizmete oranla vaka fiyatlarında diğer ülkelere göre oldukça avantajlı.Bu durum medeniyetler beşiği Türkiye’yi sağlık turizminde önemli bir noktada konumlandırıyor.Sağlık turizminin gelişmesi için hastaneler dışında havayolu ve turizm şirketleri de ciddi çalışmalar sürdürüyor.Tedavi amaçlı olarak Türkiye’ye gelen hastalara uçak biletinde 25’e varan indirimler uygulanıyor.Bu indirimler hastaların yanında seyahat eden iki refakatçiye de uygulanıyor.

Hastalar tedavilerini yaparken aynı zamanda tatıl paketlerinide alıyorlar. Mesela; bir dilaiz hastası 2 hafta tatilinde günasırı seansını alıp, hem güney Turkiyede tatilini yapıyor hemde tedavisini görüyor.

Avrupa`da yaşayan gurbetçilerin birçoğu ülkesine tatil amaçlı değil tedavi amaçlı geliyor. Başta Hollanda, Belçika, Danimarka, Almanya, Lüksemburg, İsveç, Norveç, Fransa, İngiltere ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yaz tatili için geldikleri memleketlerinde tedavi görüyor.

AVRUPA`DA YAŞAYAN GURBETÇİLER KENDİLERİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET EDİYOR...
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
turan albayrak - (Kayıtlı Kullanıcı) 23.12.2010 00:21:42

atatürk; beni türk hekimlerine emanet ediniz diye bos söz söylememmis.biz avrupada yasayan tüklügümüzle gurur duyan gurbetciler olarak türk hekimlerine güvenimiz tam fakat hekimden hekime fark varbazi hekimler tababet yeminine sadiklar bazilari ise insani para olarak görüyorlar ettikleri yemini unutuyorlat burada hastahanede yatmak cok güzel 5 yildizli otel konforu var fakat saglik hizmeti yok dr lar bilgisiz.yabanciysaniz kobaysiniz burada ögrencilere teslim ediliyorsunuz bunu kendim birebir yasadim ama konfor süper ne yapayim konforu hastaligim iyi olmadiktan sonra bizim üzerimizde uzmanliklarini tamamliyorlar cünkü onlarda yasayan türk sayisi cok saygi ve sevgilerimle
hidayet kocak - (Ziyaretci) 30.11.2010 06:34:49

RAHMETLI ÖZALA TSK ETMEK LAZIM DEGILMI.
rekabet etmek yenilik ve kalite getiriyor,avrupa sayesinde hem kaliteyi,hizmetin nasil yapilmasi gerektigini hem de insanimizin dünyaya bakisini acilisini ögrendik,bunu kabul etmek lazim,avrupadaki bir insanin görmüs oldugu hizmeti ,neden bizim insanimiz da görmesin ki,o hakka bizde layikiz,gecmiste ve bugün yapilan bütün yeniliklere hizmetlere cok tsk ederiz bunu a veya be partisi yapmis hic önemli degil,önemli olan nankör olmamak lazim,büyük türk milleti devleti olmanin yolu birlikten gecer ,eger birlik olrsak akilli olursak insan hakkini hukukunu bilir ve kendi insanimizi seversek ,yada sevseydik bu gün doguda ayri bir irkciligi savunan kürt devleti hayalini kuranlara hem millet meclissinde ,hemde dagda hemde sehirde ,müsade etmeseydik savassaydik,bugün daha baska olurdu güzel türkiyem,ama her gün dahada netlesiyyor ayrilikci larin yapacaklari ni daha da iyi görünüyor,yollar yürümekle asinmaz diyenlerin dedigi degil maalasef yollarda asiniyor daglarda asiniyor,teslim olmamak lazim cessur ve aklilli olmak lazim,o zaman dahada büyüyecektir türkiyem ,adil ve haktan hukuktan anlayan beni seveni seven cesur türkiyem olacak insallah,
Sadık Kumcu - (Ziyaretci) 29.11.2010 16:19:01

Sayın Ebru Gül hanımefendi çok doğru söylüyor.Gerçekten de Türkiye`de tıp çok ilerledi.Artık Avrupadan geri değiliz.Hatta çoğu dallarda ilerdeyiz.Çok iyi doktorlarımız ve hastanelerimiz var.
Sadık Kumcu
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.