Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8077
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
bir arkadasim bana diyorki amerikan ve avrupa mallarini satin alma boykot et diyor hidayet kocak, 6.1.2009 23:18:55
arkadasim ve arkadaslari bu gibi seslerle kendilerini kandiriyorlar.evet belki bir kac gün ay boykot ederiz cok kisa bir zamandada unutulur gider niye unutulur, cünki biz avrupanin icine girmek istiyoruz türkiye onlarin bir mahallesi olacak ,biz ne hayeller icindeyiz,avrupanin mallarina boykot demek intihar etmektir .bugünki düzenimizi onlara göre yaptik her isimiz gücümüz onlarla ic icedir bunu hic kimse yapamaz .bunu iyi bilmek lazim.bu sitenin ana sayfasinda amacimiz türk ve islam sentezi islam devletlerle türk devletlerle is birligini savunur hedef bu dur.daha bu hedefin basinda bile degiliz .nasil avrupa yada israilin mallarina boykot edelim bunu istemiyorsak devletin satilmadik nesi kaldi yakinda avrupanin bir eyaleti olalimda görelim bakalim allah hayirlisini versin acaba bir mucize olurmu ki diye bekliyorum bir türk büyügü cikarda yeter artik buraya kadar dermi diye bekliyorum .
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Halil Çiftçi - (Ziyaretci) 22.1.2009 16:12:13

ben amerikan veya avrupa mallarını boykot etmekle bir yere varılamayacağını düşünüyorum, bireysel olarak tabi. eğer bir boykot yapılacakssa bunun devlet nezdinde yapılması gerekir.

mesela ihale mi açıyor devlet, abd giremez veya ab ülkeleri giremez demesi lazım.

ayrıca bir tepki gösterilecekse, önce nota verirsiniz, elçinizi çekersiniz vesaire.

yoksa bireysel olarak bana göre bir anlamı yok. tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış misali...
Akif Aksoy - (Ziyaretci) 7.1.2009 10:37:53

Herhangi bir ülkenin mallarına boykot etmek bir tepkidir. Ancak bu tepki hükümet edenler tarafından önce farkedilmelidir.Farkedilmelidir ki dış siyasetini değiştirebilsin. Eğer boykotlar hükümetlerin dış siyasetini değiştirmede sebep olamazsa boykotlar geçiçi olur. Çünkü insanlar bir müddet sonra kendine göre iyi gördüğü malları almaya başlar. Bu durumu önlemek zordur. Biz daha yerli malı almayı başaramadık. Aynı kalitedeki yerli malı yerine yabancı malları tercih edebiliyoruz.Onun içindir ki yabancı mallara boykot hükümete baskı olacak şekilde yaygın olmalıdır. Akif Aksoy
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.