Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
Dozunu kaçırmayalım.Devleti yıpratmayalım. ercüment konukman, 2.01.2012 21:17:50
Yıllar yılı başımızın belası olan anarşi ve terör., her defasında farklı bir senaryo ile karşımıza çıkar, oyununu oynar ,ülkenin huzurunu bozar . daha sonra da masum pozuna bürünerek kendi kötü emelleri doğrultusunda bir takım tavizler alır . bir müddet sessiz kalır. ve zamanı gelince yine karşımıza çıkar.

Ülkemizin güçlenmeye başladığı,kalkınma hızımızın istikrarlı bir şekilde yükseldiği dönemlerde her ne hikmetse anarşi ve terör artar.

Anadolu coğrafyasında bin yıldır beraber yaşadığımız bu toplum&8211;bu mubarek toprakları VATAN yapmış ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞI ile Avrupada yaklaşık 300 yıl ve Asya kıtasında ise 600 yıl hakimiyetini sürdürmüş, her gittiği yere medeniyeti adaleti ve hoş görüyü götürmüştü.
Osmanlının külleri içinden doğan ancak kısa zamanda çağın teknik ve teknolojisini yakalayarak bulunduğu bölgenin en güçlü devleti haline gelen Türkiye Cumhuriyeti .genç nüfusu ve gittikçe yükselen kalkınma tirendi ile AB nin korkulu rüyası haline gelmeye başlamıştır.
ÜLKEMİZ AB üyeliğine yeni alınan komşularımız Bulgaristan ,Romanya ve Polonyadan daha mı az demokrat ve daha mı az gelişmiştir. Tabiî ki hayır.

O halde bizim ülkemizdeki anarşi ve terörün ülkemizin kalkınmasını istemeyen dost ve de düşman ülkelerce beslendiğini söyleyenler haksız mı ? hayır.
Ülkemiz bulunduğu coğrafyanın çok kritik bir noktasında olduğundan kalkınmış ülkelerin daima iştahını çekmiştir. Bu günde Ortadoğudaki bir hareketin içine çekilmek istenmiştir.
Vatandaşlarımız arasına nifak sokanlar gittikçe fazlaşmaktadır..
Bu gün artık bütün dünya bilmektedir ki Ülkemizdeki anarşi ve terör ,vatandaşlar arasında yapıldığı söylene ayırım. Kendini kürt sanan vatandaşlarımıza farklı muamele , bölgeler arasında olduğu söylenen kalkınmışlık oranı vs. hiç biri değildir.
İktidarların yanlış politikaları dışarının madde ve fikir desteği Ve hepsinden de öte ortadoğuda kalkınmış bir Türkiyenin oluşması korkusu.
Batılı dostlarımız hala ``onlar ortak biz Pazar KALALIM SEVDASI İÇİNDELER.
Türk Milletinin bu günkü kadar sabırla olaylara bakışı hiç görülmemişti.
Kaçakçılık yaptıkları &8211; siğara ve silah- devletin yetkili birimlerince de söylenen `` daha öncede kaçakçı kılığına girmiş Teröristlerin bu bölgeden yurdumuza girerek karakollar bastıkları ve pek çok vatan evladının şehit ettikleri Bu durumların ana planlayıcıları da bu sayede "silah sanayiindeki krizden kolaylıkla çıkabilirler.
Bu oyun yıllardır böyle oynanır gider ancak Türk Hükümetleri çok zaman bu oyunu kuralları ile oynayamadıklarından Türk insanı çok sıkıntılı günler yaşar . İşte şu günlerde yine çok sıkıntılı günler yaşamaktaTerör bölgesinden Türkiyeye girmek üzere yola çıkan bir kaçakçı gurubunun istihbarat yanlışlığı yüzünden bombalanarak öldürülmesi.bazı çevreleri ayağa kaldırdı.
``Devlet Vatandaşını bombalar mı?
Bu suçu kim yaptı ise mutlaka cezasını bulacaktır.
Devlet özür dilemelidir.
Devlet baş sağlığına uludereye gitmelidir.
Ve de Devlet bu öldürülen Vatandaşlarına tazminat vermelidir.

Sanki o vatandaşlar kaçakçı değil? Veya Sigara ve silah kaçakçılığı suç değil? Devleti bu kadar sıkıntıya sokmaya hiçbir iktidarın hakkı yoktur.

Devlet bu kaçakçı guruba olağanüstü bir ilgi gösterirse olaylar bu gün İstanbulun en kalabalık semtlerinden birin de olduğu gibi yağmaya talana ve iş yeri tahriplerine kadar uzayacaktır.
Yapılan yanlışlığın düzeltilmesine evet ama bunu suistimal eden devleti dinamitlemeye çalışan eylemlere de hayır.
Milli benliklerini unutan ve ülkenin bölünme ve parçalanması için her türlü eylem katılan ,bilmelidirler ki ``Türk milletinin sabrı son dayanma noktasına gelmiştir.
Lütfen vatandaşlarımızdan bir gurup yanlışlıkla vuruldu diye kaçakçılığı meşru gösterme ye çalışmayalım.
Bu konuda tavrını çok net olarak açılayan MHP yi tebrik ederim.
Devlet birkaç oy fazla alabilmek için oynan oyunlara asla alet edilmemelidir.
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
TANER CAN - (Kayıtlı Kullanıcı) 4.02.2012 00:07:43

Burada az sayıda şehit vermek hatta hiç zaiat vermeden sorunlarla uğraşmak esastır.Ülkemiz birçok etnik yapıyı barındırmakta ve siz sadece birisini görürseniz,diğerleri de meşru taleplerde bulunurlar çünkü bu onların da en doğal hakkıdır.Böyle onurluşanlı bir devletin başına nasıl oluyorda uşakık eden,içten içe Atatürk`e nefret duyan zihniyetleri getiriyorlar anlamıyorum.Onlar bir nevi çok zeki aslında.Çünkü dinden pirim yaparak askerleri doldur içeri,gazetecileri at içeri.Kusura bakmasınlar öyle efelik olmuyor.Yürekli adam sorunlarla Paşa Paşa yüzleşir,çıkar meydana.Ama nerde o yürek?Sen topla adamlarını,yandaşlarını neymiş efendim özgrlükmüş hadi ordan!
Ahmet Doğu - (Ziyaretci) 3.01.2012 12:21:56

Bana göre bu iş dış güçlerle PKK nin müştereken Türk devletine karşı kurdukları bir komplo. Onun için de bu konuyu çok uzatmamak gerekir.
Ahmet Doğu
Atila Göksu - (Ziyaretci) 3.01.2012 11:16:00

Terörle mücadeleyi sıfır hata ile yürütmek çok zordur.Çünkü Terörle mücadele eden kuvvetlerimiz hukuk çerçevesinde hareket ederken, teröristler kalleşçe hareket etmektedir.Bunların Ne zaman nerden , nasıl geleceği belli değildir.Onun için son meydana gelen 35 kaçakçı hadisesinde bazı çevreler çok fazla işi büyütmeye çalışmaktadırlar.Bu doğru değildir. Tabi bu çevreler teröristlerin açık veya gizli destekleyicileri değilse. Elbetteki 35 vatandaşımız terörist olmadıkları halde terörist gibi addedilmeleri ve öldürülmeleri doğru olmamıştır. Çünkü teröeistin cezası bellidir, kaçakçının da bellidir. Ama o bölgede bir mücadele verilmektedir. Bu mücadelede bölge halkı hem devlet güçlerine yardımcı olmalı hem de dikkatli davranmalıdır. Dediğimiz gibi sfır hata ile terörle mücadele zordur. Ayrı bir mesele de şu:Kimse de sormuyor, bu nasıl bir kaçakçı kafilesi ki, sayısı 35? Otuzbeş kişi ne taşır? neden bu kadar kalabalık olarak taşırlar?Kaçakçılık biraz da gizli yapılan bir eylem değil midir? Başka sorular da sorulabilir, şu olur bu olur.Ama ortada bir hadise var.Yanlış görülmüş.Resmi açıklama bu. O zaman ortalığı ayağa kaldırmaya gerek yok.Eğer devlet terörist olmayanları da öldürmeye karar verse kim engel olabilir ve sadece bu 35 kişiyle mi kalınır?
Herkes düşünmeli ve safını ona göre belirlemelidir. Sayın Hocamızın dediği gibi de oy kaygusuyla da demeçler verilmemeli, hareket edilmemelidir.
Terörle mücadele ve dış politikada birlik ve beraberlik şarttır.
Atila Göksu
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.