Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
DTP SON GÜNLERDE Atila Şimşek, 3.12.2008 00:29:33
DTP son günlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde seçim gezilerine başladı.DTP daha önce kısıtlı da olsa söylediklerini bu geziler sırasında yüksek sesle dile getirmeye başladı.
Özellikle DTP Genel Başkan Yardımcısı Emin Ayna (Kocası PKK`lı terörist ve halen dağlarda) mitinglerde yaptığı konuşmalarla dikkati çekiyor.Özellikle Türk-Kürt ayrımcılığın körüklüyor.
DTP`nin bu tutumu akla şu soruları getiriyor.
DTP, Türkiye Cumhuriyeti`nin legal bir partisi ise neden diğer bölgelerde seçim gezileri yapmıyor?
DTP PKK`nın etkisinde mi? DTP mi PKK`yı, PKK mı DTP`yi etkiliyor.
DTP`li Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl ve İlçe Başkanlarının konuşmaları provakasyonlara yol açmıyor mu?
DTP`nin şimdilik `Demokratik Özerklik` ve PKK için af üzerine kurulu iletişim stratejisine kadar doğru?
DTP`nin PKK`nın yaptığı kahpe saldırıları kınamamasının nedeni ne?
DTP etnik ayrımcılık yapıyor mu?
Kendi menfaatleri doğrultusunda halkı kandıran ve kışkırtan Emin Ayna vb. gibiler halk prim veriyor mu?
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
deniz çelik - (Ziyaretci) 9.12.2008 23:39:31

DTP hareketlerinde çok rahat.Milletvekilleri rahatlıkla çatışmalarda öldürülen teröristlerin mezarlarını hiç birşey olmamış gibi ziyaret ediyorlar. DTP de PKK da aynı amaç için çalışıyor.
Semih BAL - (Ziyaretci) 3.12.2008 22:02:27

DTP ile PKK arasında fikren ve zikren hiç bir fark görülemez. Biri silahlıdır, diğeri de silahlı olanları koruru, besler, savunur. Halkın DTP ye prim vermesi ise ortadadır. DTP ve önceki benzerleri bugüne kadar seçimlerde 5i bile aşamamışlardır. Çünkü kürtler DTP yi ve PKK`yı kendilerine yakın görmüyorlar. Bakmayın belediyeleri aldıklarına bu seçimlerde onları da kaybedecekler. Semih Bal
Ahmet Sever - (Ziyaretci) 3.12.2008 21:41:11

DTP son günlerde çok azıttı.Bunun planlı olduğunu sanıyorum. DTP ile PKK arasında bir fark da yok. Sadece bir kısmı dağda, bir kısmı da Türkiye Büyük Millet Meclisisnde. Şu andaki durumlarında eskiden olduğu gibi Öcalan canisinin talimatlarıyla gerçekleştiğine inanıyorum.
Ahmet Sever
Bilgehan Göktuğ - (Ziyaretci) 3.12.2008 19:20:16

DTP bölücü hareketin siyasi kanadıdır ve siyasi çalışmalarla birlikte silahsız propaganda yapıyor. Bağlı olduğu yer İmrali deki bölücübaşıdır.PKK bölücü hareketin silahlı propaganda örgütüdür. Pkk silahlı eylemler propaganda yaparken ayrıca da Tükiye`yi sıkıntıya sokacak eylemlei dış ülkelerin servisleriyle müştereken yapamaktadır. Kürtçülerin, (Kürtlerin değil)hedefi Güneydoğuda bir bağımsız devlet kurmaktır. Bunun adımlarını eyalet sistemi ve özerklik olarak atmak istemektedrler. Bu bölgede bir bağımsız devletin kurulmasını daha çok Ermeniler istemektedirler.Ermenilerin de hedefi bu bölgede kurulan Krt devletini en çok 3-5 senede halledip bu bölgeye hakim olmak, onların tabiriyle Srarat dağına kavuşmaktır.
DTP`nin de pKK`nın da çalışma kseni kürtçe konuşan vatandaşlardır. Bunlar kürtçe konuşan vatandaşların sözcüleri olmak gayretindedirler.Bugün bir DTP yetkilisi Varto`daki mitinglerinde AKP`den aday olan Kürt olamaz demiştir. İkisi de Türk Kürt ayırımı yapmak ve Kürtleri kendi safhına çekip Güneydoğu`da ayrı bir devlet kurmak istemektedir. Barzani ile aralarındaki gizli rekabet ortadan kalkarsa da Irak`ın kuzeyi ile birleşmek de düşünülmektedir.
Özetle amaç ve hedefler açısından DTP ile PKK nın bir farklılığı yoktur. Sadece Öcalan`a bağlı olan bu iki örgütün çalışma şekilleri farklıdır. Ve her iki örgütte belli bir zamanda yok edileceklerdir.
Bilgehan Göktuğ
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.