Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8965
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
EKONOMIK OLARAK BAĞIMLI BIR ULKE,MILLI SERMAYESI OLMAYANDEVLET KENDI IRADESI ILE KANUN VEYA ANAYASA DEĞIŞIKLIĞI YAPABILIR MI RECEP HACISULEYMANOĞLU, 8.3.2008 15:51:49
hangı ulke sana şube iznı vermezken o ulkeye ıkı banka satar bır bayram edasıyla..bır ulke duşunun kı 600 yıldır duşmanlık eden ulkeler topluluğuna gırmek ıstesın bır sıyasetcı duşunun kı o duşman ve somuru uzerıne kurulu devletlerın dayatması ıle kendı ulkesın de anayasayı değıştırsın bır ulke düşünün ki 45000.000.000.dolar dış borcu varken kendı ıradesı ıle kanun çıkarsın.ve kendı sıyası ıradesı ulkesını yonetsın.bır ulke duşunun ki kendı mıllı sermayesını ve işadamının mallarını duşman ulkeye törenle bayram havasıyla peşkeş çeksın ve bunada yabancı sermaye dıyen sıyası ıktıdarlar yılın yonetıcılerı seçılsın.öduller alsın.kendi işadamlarını de hapıse atsın mallarını de yıne o ulke fırmalarına peşkeş çeksın. o ulkenın göz bebeği dedığımız askerler bırleşsın fırma kursun adı OYAK ve desınkı ben ulkenın temel taşıyım banada payımı verın desın verılen stratejık malları altı ay sonsa mılyar dolarlarla satsın.bır ulkenın aydınını,basınını duşunun kı. kendı ulkesını deyılde basın ve medya yoluyla başka ulkelerın menfaatlerını savunsun kendı terorıstını kendı hazınesınden beslesın beledıye sın de çalıştırsın.,halkın ıradesıyle muhalefet gorevı yapan partılere teror orgutun den daha zarar verıyorsunuz desın..bır ulke duşunun.ılkokul mezunu bır ımam(altımılyon taraftarı olduğu)soylenıyor yerı bellı olmasına rağmen getırılıp adalete teslım edılmıyor.yarın başına bela olacağını bıldığı halde.DİKKAT.(bugunkı basında peygamber ılanedılmış)işte bu ulke malesef bıze emanet edılen guzel yurdum.TURKIYE.? hal boyle olunca.tabıkı ıstedıklerı zaman gıdecen ıstedıklerı zaman çıkacan anayasayı da değıştırecen vakıflar yasasını da çıkaracan kısaca onlar ne dese yapacan ılımlı ıslamıda unutmayacaksın.
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
KÜRŞAT TÜRKOĞLU - (Ziyaretci) 9.3.2008 12:34:32

Türkiye bağımsızlık yolunda en büyük yarayı Avrupa Birliği yolunda ilerlemek isterken verdi ve vermeye devam ediyor bana göre. Yöneticiler halka herşeyi açıkça anlatırsa bzi bağımsızlık yolunda her türlü engeli aşarız.Ve bu yolda hangi sıkıntıyla karşılarsak karşılaşalım bütün sıkıntıları çekeriz ama başımız dik, anlımız açık olarak yürürüz.Geleceğe parlak bir ülke bırakırız.
Önemli olan yöneticilerin herşeyi açıkça ortaya koyması ve milletin samimi olarak istemesidir.Türkiyemize çağ aştıracak olan yol bağımsızlık yolu, milliyetçiliten;ulusalcılıktan geçer. Biz millet olarak bir ve beraber olursak ve hedefimizi bilirsek her türlü güçlüğü aşarız. İstiklal savaşında en kısıtlı imkanlarla yedi duvele meydan okumadık mı?
Kürşat Türkoğlu
Servet Güçlü - (Ziyaretci) 8.3.2008 17:42:24

Baştakiler adam gibi adamsa yapabilir.Ama baştakiler kendine reçete yazılan hasta gibi olurlarsa yapamazlar.
Servet Güçlü
BİLGEHAN GÖKTUĞ - (Ziyaretci) 8.3.2008 17:39:29

Çağımızın üç önemli sömürü aracı vardır.1-EKONOMİK 2-KÜLTÜREL 3-SİYASİ
Geçmiş dönemlerde ordular çarpışır kim kazanırsa katbeden vergisini,haracını vs. verirdi. Şimdi ordular ihtiyat olarak en arkada durmaktadır.
Günümüzde ekonomi en büyük sömürü aracıdır ve sermaye bir ülkeden bir ülkeye girerken, bayrak, sınır, hudut, asker, telörgü falan tanımıyor. Onun içindir ki ekonomik bağımsızlığına kavuşamayan veya bu yolda adımlar atamayan ülkeler daima güçlü ülkelerin kültürel akımlarına ve siyasi baskılarına muhatap olurlar. Bu durum her ülke için böyle olduğu gibi Türkiye için de böyledir.
Ancak akıllı ve milliyetçi yönetimler bu baskı ve akımlardan ve sömürülerden az etkilenmesini bilirler. Bir ufak ada olan Kübayı düşünün.Bir avuç ülke Libya`yı yakın zamana kadar düşünün.Ve en önemlisiyle Atatürk dönemini düşünelim. Akıllı ve milliyetçi yönetimler En azından Dünyadaki güç dengelerinden faydalanarak bunu yaparlar.
Sayın Hacısüleymanoğlu belki çoğumuza göre çok keskin cümleler kullanmış olabilir.Ama dediği esas bakımından doğrudur.
Zaten marifet de dünyanın bu sömürü düzenine önce başkaldırma yolunu bulabilmek, bu yolda yürüyebilmek ve sonra da yönverilenler sınıfından, yön verenler sınıfına geçebilmektir.
Bazen verdikleriniz çok olabilir ama verirken de ilerde alacaklarınızı planlayıp, bu alacaklarınızın fazla olmasını temin edebilmelisiniz.
Emperyalizme karşı durmanın tek yolu var, BAĞIMSIZLIK AŞKI ve MİLLİYETCİLİK.
Eğer bil ülke milli şuurdan sürekli uzaklaştırılıyorsa ve yöneticiler buna göz yumuyor ya da tedbir almıyorlarsa durum çok kötü demektir.
Bilgehan Göktuğ
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.