Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8083
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
hyemek hyelmek, 17.9.2009 19:42:51
hyelmek - (Ziyaretci) - IP: 85.104.113.125 17.09.2009 16:54:17
Parayı Tanrı ve Rothschild leri peygamberi kabul eden ona biat eden... BAŞTA TÜSİAD ve onun aveneleri siyasal partiler ve bu günkü AKEPE yönetimi.Biraz hafızalarınızı zorlayın.Tüsiad ve onun derin bürokrasisi yaptıkları unuttunuzmu?Niye pkk ye kızıyorsunuzki niye düşmanlara kızıyorsunuzki?Hep onlar İŞİN gereğini yaptılar.AMA SİZ EY MİLLETİM siz işin gereğini yapmadınız.Şirkete müdür bile yapmacağınız adamlar....ülkeye genel başkan ve devlet hükümet başkanları olma yolunu açtınız........Siz asgari ÜCRET köleliğine razıysanız biz ne yapabilirizki?Bey aga efendi olamıyacaksanız tabiki sizin hakkınız olamaz bu güzelim sahillerinden yaylalarına kadar güzel nimetlerden istifade etmek.Evet kabul edin etmeyin buna dur demek sizin harcınız değil.Zihinlerde bölünmüşüz haberiniz yok.Herkes elini başına koysun özeleştirisi yapsın.BİZ NERDE HATA YAPTIK DYE OZAMAN durum değişir./Bazı kısıımlar hakaret içerdiğinden çıkarılmıştır.Türkmeclisi.)

Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Alparslan Güven - (Ziyaretci) 25.9.2009 14:46:36

Türkiye, dünyanın 3 büyük imparatorluğundan biri olan Osmanlı İmparatorluğunun yıkılmasından sonra kurulan bir Türk cumhuriyeti.Türkler, şu anda emperyalist ülkelerin çok iyi bildiği ve tanıdığı bir millet.Avrupa, Amerika ve diğerleri, Türklerin başını kaldırmasını asla istemezler.Çünkü bilirler ki, Türkler ilk fırsatta dünayay yön verenler arasına katılır. Bazı tartışmalar bu açıdan bakıldığında gereksiz tartışmalar olmaktadır. Çünkü şu bir gerçektir ki PKK ve bölücü hareketler emperyalist güçler tarafından desteklenmektedir. Burda uyanmak ve uyandırmak meselesi öne geçmektedir.
Bir diğer gerçek şudur, gayri nizami kuvvetlerle mücadele etmek kolay değildir.Karşınızda nizami bir ordu yoktur. PKK kalleşçe vurmaktadır. Türk devleti ise bir taraftan bu kalleş örgütle mücadele ederken, bir taraftan da bölge halkının incinmemesi için uğraşmaktadır. Bütün dikkatlere rağmen bazen yanlışlılar da olmaktadır.Mayınlerle, tuzaklarla, vurkaçlarla uğraşmak kolay değidir. Bu bakımdan bu terör yılllardır bitmiyor, o zaman başka bir yol bulalım görüşü sakat bir görüş olmaktadır.
Bir diğer mesele de kürtlerin ayrı bir ırk olup olmadığı meselesidir. Bir kısmına göre Kürtler bir Türk boyudur, ben de bu görüşteyim.Bazılarına göre de değildir. Ama Kürtler Türk boyu olsa da olmasa da bin yıla bu topraklarda yakın beraber yaşanmaktadır.kültür açısından da içiçe olunmuştur.Kanunlar önünde herkes eşittir.Bu durum karşısında ayırımcılara destek verecek görüşlerden sakınmak lazımdır.
Evet meseleye önce genelde bakıp, neyin nerden doğduğu, kimler tarafından desteklendiğine bakıp fikir yürütmrk gerekmektedir.
Detay tartışmaların bir anlamı yoktur.Temel sorunlarda hepimiz bir olmalı, birlikte hareket etmeliyiz.Böyle konularda değişik platformlarda yer almak ayrı düşünceleri doğurmamalı.
Alparslan Güven
hyemek - (Ziyaretci) 24.9.2009 19:02:15

BİRİLERİNE KABAHATLERİ VE SUÇLAMAYA YÜKLEMEK TARTIŞMANIN SEVİYESİ VE ANLAMI AÇISINDAN UYGUN DÜŞMEYECEĞİ KANAATİNDEYİM.TOPLUMSAL HAFIZAYI ZORLAMADAN.OLAYLARI FİKİRLERİ PROJELERİ İRDELEMEDEN VE BU GÜN ABD DE TEK PARA ETK EKENOMİ TEK MERKEZ BANKASI(G20TOPLANTISI)KONUŞULUP TARTIŞIULIYORSA VE BU PROJENİN GÖBEĞİNDE BENİM ÜLKEM VARSA VE BİRLEŞİK DEVLETLER PROJESİ ADIM ADIM UYGULANIYORSA,TÜSİAD COĞRAFYA DERS KİTABINI NE ÇABUK UNUTTUNUZ.AÇIKLAMALARI.ŞAHISLARILA NİYE TARTIŞAYIM NİYE KOLAY DUYGU EDEBİYATI YAPAYIM.NİYE AHKAM KESEYİM GREÇEK KABUL ETMESEKTE ÖNÜMÜZDE DURMUYORMU?SEVGİ VEYA NEFRET CİDDİ ANALİZLERDE SONUCA ULAŞTIRMAZ.BİZ TÜRKLER ŞUAN HANGİ PROJELERİ TARTIŞALIM.EVET BİRAZ SÜRRÜALİST OLSADA KISACA.EY MİLLETİM GELİN DİYE BÜTÜN DÜNYAYI ALMAK,DUVAK DİYE ALBAYRAĞI ONA ASMAK İSTERİM.HAYDİ BENİM PROJEM BU....
MUHTEREM ARAS - (Ziyaretci) 23.9.2009 00:03:19

hyemek rumuzu ile yazan arkadaşı, ifade etmek istediklerini, bazılarımız kutlay ergenç gibi duyarlılık içinde olanlar,yani bizler,anlam ve ifade karmaşasında yanlış yorumlayabiliriz.daha net ve somut ifadelerle düşüncelerimizi ifade edersek sanırım iyi olur.hymek rumuzlu arkadaşımızın,kutlay kardeşimizin "onurlu millete ve aziz şehitlerimize saygısızlık"yapacağına,pkk yandaşı olabileceğine ihtimal vermiyorum.kendisinin önceki yazılarınıda bu siteden takip edenlerden biri olarak,vatanını milletini mukaddesatını seven,duyarlı bir insan olduğu kanaatindeyim.kendisinden ricam cevap vermesi,kendini net ifade etmesi olacaktır.birde genel çağrıda bulunmak istiyorum...suç teşkil edecek her türlü sözlerden ve eylemlerden kaçınılması için azami gayret sarfedelim.BAYRAMINIZ KUTLU,TÜRK MİLLETİ UMUTLU,HANENİZ MUTLU OLSUN.ALLAH TÜRK MİLLETİNİ HER TÜRLÜ BÖLÜCÜLÜK VE FİTNEDEN KORUSUN VE YÜCELTSİN...MUHTEREM ARAS
Kutlay Ergenç - (Ziyaretci) 20.9.2009 17:22:34

Sana cevap vermek bile bu onurlu millete ve aziz şehitlerimize saygısızlık olur.
PKK denen şerefsizlere kızmamak ancak sana yakışır.
Bozgunculuk yapacaksan yazma.
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.