Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8965
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
iktidar yolu nasıl olur? MUHTEREM ARAS, 20.2.2008 22:45:51
Sözüm;bugünkü siyaset anlayışı ile hareket eden siyasilere,siyasetin içinden gelipte, şu an aktif siyaset yapmayan değerli insanlarımıza,hiç siyasete bulaşmamış,bu vatan ve millet için bende varım diyebilen türk evlatlarına.Halis niyetler ile yola çıkmış,milli ve manevi duygularla,yüksek şuurla donanmış,millete hizmetin dışında hiçbir gayesi olmayan,fedakar insanlarımızın taasuplardan kurtulmalarına,vatanın ve milletin hayrına olduğuna inandıkları her konuda tefrikaya düşmeden,birlikte hareket edilmesi gereğinden hareketle,hiçbir ayırımda bulunmadan,tek vücut olmanın,asgaride olsa müşterekleri aynı lisan ile konuşmanın,istişare neticesinde bütün kişisel, kurumsal bilgi ve birikimlerin ortaya çıkacağı konsensüs ile türk meclisinin,iktidar yolunun nasıl olması gerektiğini ve nasıl olacağının konuşulma zamanının geldiğine inanarak diyorumki.yarın geç kalmadan bugünden yüksek siyasete başlama zamanıdır.gelecek kuşaklardaki T Ü R K nesline yaşanabilir,güzel,özgür,mutlu ve müreffeh bir vatan bırakmak için...saygılarımla.MUHTEREM ARAS
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Kadir Pehlivan - (Ziyaretci) 21.2.2008 00:35:07

Bu site partilerüstü bir site olduğu için genel fikirlerimi sunmak istiyorum.
Birincisi milli çizgide bütün temel sorunlarımızın net çözüm yolları belirlenmelidir. Bu çözüm yolları herkesim tarafından anlaşılır bir şekilde ortaya konmalıdır.
Bu çözüm yollarını millet esasına göre belirleyecek çok inançlı ve imanlı, cesur ve taviz vermeyen bir kadro oluşmalıdır.
Bir diğer konu siyaset yapanlar halka hizmeti esas almalılar,herkesi kucaklayacak bir anlayışı benimsemeliler.İktidar olma hırsı millete hizmet esasını geriye itmemelidir.
Her ideolojinin çok iyi yetişmiş fikir adamları olmalıdır. Önce mücadele bu fikir adamları tarafından başlatılmalıdır.
Her siyasi parti önce fikri beraberliği temin etmeli sonra kadrosunu fikrine uygun seçmelidir.
Siyaset yapmayı meslek haline getirenler tasfiye edilmelidir.Bir partiden bir partiye geçenler sadece fikri nedenlerle bu geçişi yapabilmeli ve bu durum da inandırı olmalıdır.
ve en önemlisi ise her siyasetçi gece gündüz demeden çalışmalı, araştırmalı,incelemeli ve halkla içiçe olmalıdır.
Kadir Pehlivan


Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.