Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8965
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
Kapatma Davasında güzellik görmek Ertugrul Çelikdin, 18.3.2008 14:11:11
AKP kapatılsa yerine Yeni bir açılsa o partinin başına Abtullatif Şener geçse, erken seçim yapılsa, sizce nasıl olur. AKP içerisinde ülke bütünlüğü ve üniter yapı karşıtı olan kuvvetler dava sonucu temizlenirse. Bir şehit eşinin elini sıkmaya değer bulduğu, kendisini AKP mevcut zihniyetinden sakınan haysiyetli biri başbakan olsa, bu gruba destek verir misiniz?
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Alpertunga Bozkurt - (Kayıtlı Kullanıcı) 18.3.2008 15:54:00

turkmeclisi.org`un partiler üstü kalmaya özen göstermesini kabul edilebilir sebeb olarak görüyorum. tabi ister istemez tartışmalar partiler üzerine yoğunlaşabiliyor.

ben parti ismi söylemeden fikirlerimi belirtmek isterim konu hakkında.

a partisi b partisi önemli değil.
genel olarak zaten partilerin uygulama konusunda ayrılması gerektiğini düşünüyorum. fakat ne yazık ki Türkiye`de durum pekde öyle değil.

bizde hep ileri uç fikirler tartışılır. ve uygulamaya yöntemlerine bakılmaz. bugün herhangi bir partiye baktığınızda hep ileri uç fikirlerini görürüz ve öyledirlerde. ileri uç fikirleri maalesef uygulamalara da yansımaktadır.

bir parti şeriatcı, evrensel, bölücü olarak bilindiği ve oldukları sürece o partilerin yönetim manasında Türkiye`ye bir şey katamayacaklarını düşünüyorum. çünkü herşey dönüp dolaşıp temeldeki fikirlerine, ulaşmak istedikleri gayeye gelecektir.

ben temel sorunu burda görmekteyim. yoksa a partisi olmuş b partisi olmuş ne anlamı var, Türkiye`nin mevcudiyetini muhafaza etmeyecek bir parti olduktan sonra.

daha kısa özetlemem gerekirse, yönetim çerçevesindeki uygulamalarda farklılık göstereceklerine, mevcudu temelden sarsma fikirleri olduğu sürece bir şey değişmeyecektir.
ERTUĞRUL ÖZTÜRK - (Ziyaretci) 18.3.2008 14:18:08

Tabi ki herşeyde bir hayır aramak lazım. Fakat sitemiz partilerüstü olduğundan bu konuda bir yorum yapmak istemem. Bakalım başka neler olacak onlara da bakmak lazım.
Ertuğrul ÖZTÜRK
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.