Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10379
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
TARIH 5 KASIM 1925 Senem Simsek, 16.10.2008 09:52:20
ANKARA HUKUK FAKULTESI DONEMIN TBMM CATISI ALTINDA EGITIM VE OGRETIME ACILDI. GAZI MUSTAFA KEMAL ATATURK GELECEGIN TURK HUKUKCULARINA SESLENDI.
Talebe Efendiler;
Yeni Türk Hayat-i içtimaiyesinin bâni ve müeyyidi olmak iddiasiyle tahsile başlayan sizler; Cumhuriyet dev­rinin hakikî ülema-i hukuku olacaksınız. Bir an evvel yetişmenizi ve arzu-i milleti fiilen tatmine başlamanızı Millet sabırsızlıkla beklemektedir. Sizi yetiştirecek olan profesörlere terettüp eden vazifeyi hakkiyle ifa edecek­lerine eminim.
Cumhuriyetin müeyyidesi olacak bu büyük müesse­senin küşadında hissettiğim saadeti hiç bir teşebbüste duymadım ve bunu izhar ve ifade etmekle memnunum.»Gazi Mustafa Kemal Ataturk

TARIH 15 EKIM 2008
KADIR HAS UNIVERSITESI YENI BIR OGRETIM YILINA BASLADI.
"Bizim hicbir kompleksimiz yok.Cunki bu ulke bizim. el opturmeyi sevmem.sadece anne baba ve ogretmenin eli opulmelidir. Afedersiniz ozguveni olmayan YALAKA bir toplum meydana getirmisler.Biz YALAKA bir toplum istemiyoruz" Donem Basbakani
Simdi Turk Meclisine soruyorum. Bu yapilan gaf otesi cumlelere ne cevap yazacaksiniz? Mustafa Kemal Ataturk nezaket cizgisini asmayan ayni zamanda hakkina sahip cikan bir Turk Gencligi,bir Turk Milleti yaratmak uzere yola cikmisti.Onun Turk Milletine seslenisinde Afedersiniz sizler yalakasiniz cumleleri varmiydi? Biz Turk Gencligi bu talihsiz YALAKA kelimesini affetmiyoruz. Son olmalidir boylesi hakaretler. Kucuk bir de dip not duseyim, tarihci akademisyen babamdan yillardir Turk orf ve adetleri dinlerim.Oz Turklerde el opme yoktur! Bu yaziyi yayinlayin yada yayinlamayin.KINIYORUM.
Tartışmaya ilişkin Cevaplar

Bu Tartışma konusuna henüz bir cevap yazılmamış.

Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.