Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
Tartisilacak konular birikti ama.... Senem Simsek, 14.07.2008 12:56:29
Yakinda tartisacak insan kalmayacak. Gun be gun Turk Katliami yapilyor ben aptal degilim.Yazik gercekten cok yazik.Guclu bir devlet buna musaade etmezdi. Hatirlarim bir ulke vardi ABD Buyukelcisine topla tasini taragini defol benim icislerime karisma demisti! Boyle onurlu ulkeler arasinda benim vatanimda olmaliydi. Lozan Antlasmasini yaptiran bir ulke, boyle aciz olamazdi bu gunlerde! O antlasmayi aslinda Mustafa Kemal Ataturk bizzat kendisi imzalamaliydi. Cunki o onun hakkiydi, o silik ve sonuk degildi, o vatansever, guclu ve zekiydi. Bu Cumhuriyeti o ve gercek Kilic Aliler gibi kani,ozu,sozu Turk silah arkadaslari kurdu.Kimsenin kani bozuklarin yikmasina musaade edilmemeli.Ben ulkemi seven genc bir kadin olarak sozde milliyetci ozde rezil Ergenekonculari kinadigim gibi, dini alet ederek guc saglayan aslinda Tanri tanimaz herkesi,her kesimi nefretle kiniyorum. Turkiye Cumhuriyeti, hukuku, guvenlik gucleri herkesimi ile ustun tutulmaliydi. Bu ulkenin demokrasi ,insan haklari problemi yok. Bu ulkede insan namina birsey kalmiyor yavas yavas. Her bir sehit icin saygi duydugum kadar kalbimde agliyor. Ama bugun Turkiye artik bir cumle soyluyor ve cenaze toreni yapiyor. Bir kutu bulgura, bir ceyrek altina degermiydi? sormak lazim. Ben ac gezerim ama onurumu cignetmem ayaklar altina.Zaten emekle calismis olan ac gezmiyor, gayet de mutlu hayat yasayabiliyor. Ama bu cumleyi diyen kac kisi kaldi?
Turk Sevgi ve Saygilarimla
Dr. Senem Simsek
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
KARTAL3 - (Ziyaretci) 13.11.2008 09:57:58

GEÇMİŞİ,ŞİMDİKİ DURUMU VE GELECEĞİ ÖZETLEYEN 2 KISA CÜMLE.YORUM VE DEĞERLENDİRME SİZLERE AİT.
-BİR İNSANI ANCAK GERÇEKTEN UYUYORSA UYANDIRMAK MÜMKÜNDÜR.AMA EĞER UYUMUYOR,UYKU TAKLİDİ YAPIYORSA ONU UYANDIRMAK DÜNYANIN BÜTÜN GAYRETİ SARF EDİLSE BİLE NAFİLEDİR./MAHATMA GANDHİ.

-EKONOMİ,İNSAN PSİKOLOJİSİ,SOSYOLOJİ VE PROPAGANDA YI İYİ BİLEN VE PRATİKTE UYGULAYABİLEN,İSTERSE DÜNYAYA DAHİ HAKİM OLABİLİR./BU DA BENİM GÖRÜŞÜM.
Demir Bey - (Kayıtlı Kullanıcı) 28.10.2008 17:08:18

Her çıkışın bir inişi olduğunu Osmanlı Devleti örneğinde gördüğümüz gibi,her inişin bir çıkışı olduğunu da Allah`ın izniyle bu defa -yaşayarak- hep beraber göreceğiz.

Türk milletinde son yıllarda yeni bir hastalık baş gösterdi: Kendimizi sürekli olarak olduğumuzdan küçük görme hastalığı...Bu gibi düşünce ve tavırlar inanın dış odakların sinsi planlarından daha tehlikeli görünüyor.Yeri geliyor damarlarımızdaki kanla övünüyoruz,yeri geliyor kendimizi yerden yere vuruyoruz.

Söylemek istediğim son şey;Daha evvel birçok eski Türk Devleti`nde kullanılan "çift başlı kartal" figürünü,Mustafa Kemal Atatürk tarafından yapılan analizini okumak.
Geçmişe gıptayla bakıp,geleceğimize daha bir güvenle bakmak...
Alparslan Sarıkaya - (Kayıtlı Kullanıcı) 25.07.2008 23:25:19

Sn.Senem Şimşek, deklanşöre basmış ve günümüzün en güzel fotoğraflarından birine imzasını atmış bence..

İnsanlar değişmiş,devlet değişmiş!!!
Köprünün altından artık suyun yerine insanlığın rezilliği akıyor..

Yazdığınız her kelimenin altına imzamı koyuyorum.

Alparslan Sarıkaya
Senem Simsek - (Ziyaretci) 14.07.2008 15:44:28

Sayin Turkbey

Size katiliyorum. Kurtulus Savasi oncesindeki memleketin durumu da bugunku gibiydi. Mutareke basini yanda, Orhan Pamuk gibi Nobel olmasa da odullendirilmek icin Bati kolesi yazarlar ote yanda ve hersey guzel diyen imparatorluk ayri yandaydi...Gidisi goren ama ne yapacagini bilen Turk evlatlari vardi. Bugunde vardir, ileri de de olacaktir.Ama bugunku durumu gozardi edemeyiz. Neden Turk gucludur diye hep zor duruma dussun sonra cukurdan cikmasi beklensin? Neden bugunku duruma gelindi? Beni gercekten kizdiran konu bu.Alistik artik icten distan denilmez. Bu olacaklar Cumhuriyet kurulmadan once altina basila basila soylendi. Ama bugune de basila basila gelindi. Bir avuc bunu hep tasidi,gozu hep acikti ya gerisi?
Turk Sevgi ve Saygilarimla
Alparslan Güven - (Ziyaretci) 14.07.2008 14:20:56

Bir sıkıntılı dönemden geçiyoruz. Bu tartışılmaz. Herkes de mevcut sıkıntıları şu veya bu şekilde yorumlar.Kimi durumu çok vahim görür, kimisi öyle algılamaz. Bu da doğal. Ama ben inanıyorum ki bütün bunların üstesin gelinecektir. Şu yaz br bitsin, sonbaharı yaşarken bakalım ki neler yaşayacağız.
Alparslan Güven
Orhan Türkbey - (Ziyaretci) 14.07.2008 13:29:22

Sene Hanım;
size katılmıyorum.Bu ülke o kadar güçlü ki,Dışarıdan onlar,içeriden biz vuruyoruz,vuruyoruz yıkılmıyor.
Ulu önder Atatürk,Silah arkadaşları ve halkımız o kadar güçlü bir devlet kurmuş ki,Ali kemaller,sabatayistler,Maocular,dönme ve devşirmeler ile son 30-40 yıl önce bunlara katılan ABD,AB ve niceleri bu ülkeyi yıkamıyor.
Yıkamaz da,ancak uğraştırır.İlerlemesine,huzur ve refaha kavuşmasına,dünyanın en modern,zengin ve medeni ülke olmasını engeller,geciktirir.
Bir ülkenin başını dik tutası da o ülkeyi idare edenlerle ifade edilir.Nerde o liderler.Nerde o yapıda siyasi liderler.Düşündüğümüz anlamda ülkede siyasi liderler,siyasi parti başkanları olsaydı,şimdi Türkiye böyle mi olurdu.
Yapacaklar,her türlü yolu deneyerek hem içten,hede dıştan Türkiye`yi geliştirmeyecekler.
TEK NEDEN BELİRTEYİM.BEN SÖYLEMEDİM 1970`li YILLARDA TİMES DERGİSİ YAZDIĞINI HATIRLIYORUM.
TÜRKLER KENDİ TANKLARINI YAPARSA İKMALİNİ MANŞ DENİZİNDEN YAPARLAR.
Neler anlatıyor bu cümle.Hep beraber iyi tahlil etmeliyiz.
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.