Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8965
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
TEPKİSİZ BİR TOPLUMMUYUZ? Alpertunga Bozkurt, 15.2.2008 15:15:09
Olaylar karşısında tepkimiz az oluyor.Fikirlerimizi söylemiyoruz.Hep ikili üçlü meclislerde bürolarda, evlerde konuşuyoruz. Mesela turkmeclisi.org sitesi bize bir imkan sundu.İsmimizle, mahlasımızla görüşlerimizi, fikirlerimizi ortaya koyma fırsatımız var. Niçin fikirlerimizi görüşlerimiz anlatmıyoruz?Paylaşmıyoruz. Fikir ve görüşlerimini ortaya koyamayanlar ne tepki koyabilir, ne de eylem yapabilir. Lütfen çevremizi uyaralım.Türkiye sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Duyarlı olalım.
Alpertunga Bozkurt
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
senem simsek - (Kayıtlı Kullanıcı) 20.2.2008 09:18:04

BENİM GÜVENCEM MUSTAFA KEMAL ATATÜRKTÜR
Başörtüsü ile kadına sınıf atlattıranlar benim güvencem olamazlar.Bir milleti kaosa oy toplamak için sürükleyenler,beni el kapılarında çalışmak zorunda bırakanlar,orada yanmama seyirci olanlar dışında birileri var ki benim gibi onlar tepkisiz değil,nankör hiç değil.Zamanı kolluyorlar! Dr.Senem Şimşek
Babası öldü.
Yetim büyüdü.
Üvey evlat oldu.
Tutuklandı.
Hapse atıldı.
Sürüldü.
İşsiz kaldı.
(Şöyle yazıyordu o sıkıntılı günlerde kaleme aldığı günlüğüne: Harcamalarım
fazla değil, zira gelirim hep az.)
Hastalandı...
Böbreklerinden.
Vuruldu...
Göğsünden.
Mesleğinden atıldı.
İdama çarptırıldı.
Kardeşleri öldü.
Çocuğu olmadı.
Boşandı.
Karaciğeri iflas etti.
Evet...
Mustafa Kemal Atatürk bu.
Evladı olmayan bir yetimin, duygularını anlatın... Anlatın ki, o yetimin, evlatlarımıza bıraktığı hediyenin kıymetini anlasın evlatlarımız.
Cumhuriyet, çocuklara anlatıldığı gibi, folklorik bir müsamere coşkusundan ibaret değil çünkü... Anlatın ki, kökeninde barınan derin hüznü kavrasınlar.
İşte liste yukarıda.
Kısacık ömründe bir insanın başına ne felaket gelebilirse, gelmiş... Bunu anlatın.
Direnen...
Teslim olmayan ruhu anlatın.
Korkmasınlar engellerden.
Korkmasınlar yalnız kalmaktan.
Korkmasınlar işsizlikten.
Korkmasınlar parasızlıktan.
Korkmasınlar alçaklardan.
Korkmasınlar doğrulardan.
Yürek dediğin...
Sadece organ değil arkadaş.
Bunu anlayın!!!

AB Uyum yasalari geregince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldirilmasini protesto ediyoruz! Ulusal bilincimizi yavas yavas yok etmelerine izin vermek istemiyorsaniz; iletebileceginiz kadar iletiniz!


Izmir kurtulmus, çok tatli bir yorgunluk, Ankara`ya hareket edecekler... Trene binerler ve kompartimana çekilirler. Ertesi gün, yaveri, Atatürk`ün kompartimaninin kapisini çalar. Atatürk, yorgun, bitkin bir halde kravatini yikamaktadir. Yaveri: `Pasam bu ne hal, hiç uyumadiniz herhalde; niye böylesiniz`, der. `Çocuk, kompartimanima yastikla battaniye koymayi unutmussunuz, kolumu yastik yaptim agridi, setremi yastik yaptim üsüdüm,
uyumadim kalktim`, der. Yaveri: `Aman Pasam! Birimize haber vereydiniz;
hemen size bir yastikla battaniye getirirdik`, der. Ve bir ülke kurtarmaktan
dönen komutan tarihi bir cevap verir:`Geç fark ettim, hepiniz en az benim
kadar yorgundunuz, hiç birinize kiyamadim. Önemli olan benim uyumam degil;
milletimin rahat uyumasi`. ATAMIZ SAYESINDE NE KADAR RAHAT UYUYORUZ KI; HALA UYANAMADIK ?
recep er (Ercüment Konukman - (Ziyaretci) 19.2.2008 13:10:18

Recep Er. Öncelikle bu güzel siteyi açan yetkilileri kutlarım.Türk İslam sentezi fikri etrafında ,milli ve manevi değerlerin korunması esasına dayanan ve bu fikir etrafında toplanan bizleri bu sitede buluşturduğu için yetkilileri candan tebrik ediyorum.
İnşaallah bu sütünlar gerçek bir serbest kürsü haline gelir de gittikçe duyarsızlaşmaya başlayan topluluğumuz bir parça duyarlı bir hale gelir.
Gerçekte Türk toplumu her geçen gün daha duyarsız,daha reaksiyonsuz ve daha da nemelazımcı olmaya başladı.Eskilerin deyimi ile bana dokunmayan yılan bin yaşasın dercesine duygusuz,tepkisiz ve sessiz .
Şiddetle yaklaşmakta olan ekonomik krizin esintisini bile kamu oyunun bilmesini istemeyen iktidar son günlerde gündem değiştirerek Türban olayını gündeme getirdi.Yaklaşık 5 yıldır iktidasrda olmsına ve seçim beyannamelerinde öncelikli çözüleceğini yazmış olmalarına rağmen bu konuya hiç el atmadıkları halde her ne nedense Türban konusu bir snda gündeme geldi.Tekbaşına çözme imkanları oladuğu halde yanlarına birde M:H.P yi alarak Anayasayı değiştirdiler,Konu yine çıkmaza girdi. Üstelik MHP yi de yarı yolda bırakarak konu yine çözümsüzlüğe ugradı.
Pek çok kurum ve kuruluşun tepkisine rağmen büyük kalabalıklar hala tepkisiz,sessiz ve adeta duygusuz bir şekilde.Tıpkı bundan önceki Körfez savaşı esnasındaki Tezkere olayında ve son Kuzey Irak harakatı olayında olduğu gibi.
Milli birliğin ve beraberliğin daha da güçlenmesi gerekli olduğu şu günlerde milli hassasiyetimizi anayasal çerçeve içinde göstereceğimiz toplumsal tepkilerle pekiştirmemiz zorunludur.Türk Meclisi bu konuda yol göserici ve teşvik edici bir tavır sergilerse milli bir görevi ifa etmiş olur.Sevgilerimle Recep Er
ELİF ÇELEBİ - (Kayıtlı Kullanıcı) 19.2.2008 07:00:48

TEPKİSİZ BİR TOPLUM MUYUZ?
Kesinlikle HAYIR. Olaylara gerekli yerde gerekli tepkileri koymaya çalışıyoruz. Ama maalesef ki karşılıklı bilgi ve görüş, fikir paylaşımı yapabileceğimiz yada tepki ve isteklerimizde sesimizi duyurabileceğimiz en hızlı iletişim yollarından biri olan internette haber, görüş portalında yer alan sözde milliyetçi kişiler tarafından kurulup tarafsız yayın yaptığını iddia eden sitelere Türk Meclisi açılana kadar çok sayıda olaylara yönelik görüşlerimi ve tepkimi dile getiren yazılar yazdım, eminim ki benim gibi sağduyulu çok sayıda gönüldaşımız da yazmıştır. Tepkisiz kalmak mümkün değil. Ama o bahsettiğim bazı tarafsız görünen, AKP nin himayesinde yada Amerika gölgesinde kukla olan editörlerin onayından yazılarımız geçemediği için tarafsız değil de işlerine gelen yorumları menfaatleri doğrultusunda şirinlik maksadıyla yayınlayan editör grubuna takıldığımız için sessiz gibi görünüyoruz. Neyse ki artık sesimizi duyurabileceğimiz, tepkimizi belli edebileceğimiz Türk Meclisi var. Yeri gelmişken Türk Meclisi site kurucularına ve editörlerine bir kez daha gönülden teşekkür ederim. Her defasında haykıran ama Sessiz görünen toplumun sesi, bizim sesimiz olduğunuz için teşekkürler. Helal olsun Sizlere.
Haydi tüm Türk Milliyetçileri artık kendi sitemiz, meclisimiz var hep bir ağızdan sesimizi duyuralım.
Kanlı Terör PKK ya, İsraile, MOSSADa, Talabaniye, Barzaniye, Amerikaya, Amerika kuklalarına, işbirlikçi zihniyetteki parti temsilcilerine, milliyetçi ayaklarına yatan iki yüzlü vatan hainlerine ve NE MUTLU TÜRK ÜM diyemeyenlere HAYIR.
Sözde milliyetçi görünüp özde satıcı olanlar PKK ile dostluk bağlarınız sağlam. Bir söyleseniz de Karabağ daki Türk kardeşlerimizden o lanet ellerini çekseler. Lanet diyorum ama lanet kelimesi çok az geliyor o şerefsizlere. Mikrop yada hayvan diyerek mikroplara, hayvanlara hakaret etmek de istemiyorum.
BİZ SÖZDE MİLLİYETÇİLER DEĞİL, ÖZDE MİLLİYETÇİLER İSTİYORUZ.

SON NEFESİMİZE KADAR TÜRK OLMAYI ONUR, MÜSLÜMANLIĞI GURUR SAYAN, BOL YILDIZLI DEĞİL, AY-YILDIZLI BAYRAĞIMIZIN ALTINDA; AYNI ŞUURLA, AYNI KAN DENİZİNDE CAN OLALIM!
Recep KAN - (Ziyaretci) 18.2.2008 10:22:55

Evet tepkisiz bir toplumuz. Gerektiği kadar okumuyoruz, yazmıyoruz, incelemiyoruz, haberleşemiyoruz, örgütlenemiyoruz. mevcut örgütlenmeler de gerektiği zaman bir araya gelemiyor. Çok detaylı düşünüyoruz ve zaman kaybediyoruz. Milli çizgide yer alan herkes her kendi çizgisinde olanlarla her zeminde buluşmalıdır.Bir araya gelmelidir. Kanunlar çerçevesinde her türlü tepkiyi vermelidir.
Recep Kan
ömer demirel - (Kayıtlı Kullanıcı) 15.2.2008 22:40:43

İnsanlarımız artık öyle bir duruma geldiki herşeyden çekinir,korkar oldu.Aslında neden korkacağızki neden çekineceğiz özgür değilmiyiz görüşümüzü bildiremeyecekmiyiz yanlış olana itiraz edemeyecekmiyiz ama malesef yapamıyoruz neden birbirimizden çekiniyoruz.Diyoruzki ahmet görür beni mehmet görür beni eger karşı çıktığımız bir durum varsa her kim görürse her kim bu konuda yorum yaparsa yapsın yolumuzdan dönmemeliyiz.bir sohbet ortamı oluyor konuşulmaya başlandığı zaman ne mangalda kül bırakıyoruz nede vatan millet sakarya diye coşmadığımız kalıyor iş icraata geldiği zaman asıl gönül vermişler ortaya çıkıyor.Arkadaşlar vede büyüklerim ya birlik olacaksak zamanı gelmişken hatta geçmek üzereyken hemen olalım yada sonrasında iş işten geçince elden gideni kurtarmak için yakınmayalım.Eger gerçekten dışarıda görüş bildirmeye birşeye karşı durup itiraz etmeye çekiniyorsak bari yapılmış süper bir site buradan görüşlerimizi bildirelim buna bari üşenmeyelim eve gidince televizyonun başında magazin izleyeceğimize yarım saatimizi ayırıp birşeylere hem katkıda bulunalım hemde faydalanalım.GÖRÜŞ VEDE İTİRAZLAR ZATEN DİLE GETİRİLMESİ İÇİNDİR ÇEKİNMEK İÇİN SADECE DUYARSIZ OLMAMIZ LAZIM,LÜTFEN DUYARSIZ OLMAYALIM.
İsmet Aydoğan - (Ziyaretci) 15.2.2008 21:35:49

Tepkimizi biz izinli mitinglerde gösteriyoruz. Sanırım sadece dejarj olmak için.Örgütlenme, var olan olan örgütlere girme ve etkin hareketlerde bulunmak bizde çok az gerçekleşiyor.
Ayrıca Türk toplumu çok az okuyor, az araştırıyor,az inceliyor.
Bölücüler yurt içinde yurt dışında gayretlerini hiç bırakmıyor.Rejim düşmanları keza en gizli örgütleri kuruyor ve çalışıyor. Ama milli çizgide olanlar;ister Türk Milliyetçisi olsunlar, ister ulusal solcular ya da Atatürkçüyüm diyenler olsun az çalışıyor,az okuyor ve az yazıyor.Örgütlenmeleri zayıf daha doğrusu etkili değil. Hiç kimse gocunmasın durum böyle.
Bir araya geliyoruz bir mekanda &vatan elden gidiyor dan tutun, satılıyora kadar+ konuşuluyor. Sonra bu sohbet bitiyor.Herşey bitiyor.Herkes işine dönüyor.Sanki hiç bir şey olmamamış gibi hayatına devam ediyor. Yahu kardeşim vatan elden gidiyorsa eğer ne işi, ne gücü ...Hani sözkonusu vatan olunca gerisi teferruat tı.Ama bırakın ciddi eylemleri, şumu bunu Sayın Bozkurt un da dediği gibi önümüze bir site konmuş fikirlerinizi görüşlerinizi yazın paylaşın deniyor biz bundan bile eriniyoruz. Bu böyle olmaz. Türkiyemiz giderek peyk ülke konumuna doğru gidiyor. Bunu hazmetmemeliyiz.Lider bir Türkiye için önce fikir üretiminde lider olmalıyızi sonra da çalışmada...
İsmet Aydoğan

Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.