Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
TOPLUMUN AHLAKİ YAPISININ DEĞİŞMESİNDE EKONOMİK DENGESİZLİĞİN PAYI VARMIDIR? MEHMET ÇELEBİ, 3.12.2008 18:27:00
DEĞERLİ TÜRK MECLİSİ OKUYUCULARI...SON ZAMANLARDA GEREK GÖRSEL GEREKSEDE YAZILI MEDYADA HEPİMİZ GÖRMÜŞÜZDÜR.AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ,HIRSIZLIK,DOLANDIRICILIK,TACİZ OLAYLARI GİBİ DAHA SAYAMAYACAĞIMIZ NİCE OLAYLARLA KARŞILAŞIYORUZ.NELER OLDU DA TOPLUMUMUZ BU HALE GELDİ.İNSANLARI BU TÜR OLAYLARA SEVK EDEN NEDENLER ACABA GELİR DAĞILIMINDAKİ ADALETSİZLİK VE EKONOMİK DENGESİZLİKMİDİR?BU OLAYLARIN SEBEBİNİ OKUYUCULARIMIZLA PAYLAŞIP ÖĞRENMEK İSTİYORUM.SAYGILARIMLA.....MEHMET ÇELEBİ.
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
hidayet kocak - (Ziyaretci) 4.12.2008 21:59:10

ülkemizi yönetenlerin demecleri konusmalari her gün vatandasin evine misafir olan tv de konusan sayin basbakan ne diyor en az üc cocuk yapin diyor dikkatinizi cekerim gücü yaten demiyor cocuklara bakmak yetistirmek
kolay bir is degil basta maddi gücün varmi bilgi ve kültürün varmi en az 3 cocuk isterim diyenin cocugunu bir dostu amerikada okutuyor oh ne güzel cok kolay cocuk yetistirmek degilmi arkadaslar cok cocuk degil az cocuk ve bilgili kültürlü medeniyetten nasibini almis kaliteli insanlara ihtiyacimiz var yoksa köprü altinda yatan her gün su veya bu nedenle birbirini asan kesen öldüren insanlara ihtiyacimiz yok cünki var zaten keske mümkün olsada bütün cocuklari basbakanin mahallesine getirsekte is istesek as istesek de görse nasilmis cok cocuk istemek .iste böyle cok cocuk olursa basi bos büyürse toplumun ahlakyapisindan bahsedilirmi hic
sanatkar egitimli kültürlü bilgili insanlara ihtiyacimiz var bu da az cocukla olur saygilarimla
Garip Güvenli - (Ziyaretci) 3.12.2008 22:10:52

Toplumumuz gerçekten bir ahlaki çöküntünün eşiğinde. Bunda elbette ki ekonominin büyük etkisi var.Aileler ekonomik sıkıntılar nedeniyle çocuklarıyla tam anlamında ilgilenemiyorlar.Çocuklar sokakta caddede. televizyonların başında, internetlerde. Televizyonlar ise belli. Caddeler belli, sokaklar belli. Okullarda öğretmenler giderek yetersizleşiyor. Din adamlarımız kendi çatılarının dışına çıkmıyor, sadece camiye gelenlere hitap ediyor. Böyle giderse Türk toplumu rayından çıkacaktır. Geleneklerimiz, örf adetlerimiz bozulmuş, kanun hakimiyeti de yok. Kurallara uyma yok. Bu durum çok kötü.Gençlerimiz kötü yolda çoğunlukla. Büyükler de giderek belli bataklıkların içine doğru gidiyor. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Garip Güvenli
Adil Bakoğlu - (Ziyaretci) 3.12.2008 21:36:59

Toplumun ahlaki yapısının bozulmasında eğitimin, aile yapısının, dini inançların ve devletin kurumlarının işleyiş şeklinin büyük payı vardır. Ekonominin ise bütün bunlara ilaveten ayrı bir yeri vardır. Ekonomik gerilik, gelir dağılımındaki adaletsizlikler bir inasanın yetişme tarzını, manevi değerlerini sarsar. Bu sarsıntıda da genelde her türlü şer odaklar ve kötü kişiler fayda temin eder ve insanları kendine çeker.Çünkü karnı doymayan, aç açıkta kalan ya da buna benzer ekonomik şartlar içerisinde olan her yola açık bir hale gelir. Kimileri ne pahasına olursa olsun, yapısını ve değerlerini kaybetmez ama bu durum herkes için geçerli olmaz. Özetle bir toplumdaki bozulmaların ekonomik durumla yakın ilişkisi vardır diyebiliriz.Ama ekonomisi iyi olan refah düzeyi yüksek olan toplumlarda da bu ahlıksızlıklar ve bozulmalarda daha çok yetişme tarzı etkili olmaktadır.
Ekonomik kalkınma bunun için çok önemlidir. Ama sadece kalkınma kafi değildir. Kalkınma ile beraber gelir dağılımının adil olması gerekmektedir. Burada da vergilerin ödenmesi ve tahsili ve devletin gelirlerini harcamasında sosyal kesimleri dikkate alması, fakir fukarayı gözetmesi lazım gelmektedir. Çünkü fakiri sadece zenginin ansafına bırakmak doğru değildir.
Adil Bakoğlu
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.