Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1789
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8077
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
ülkemiz;siyasi,ekonomik,politik ve kültür alanında nereye doğru sürükleniyor? MUHTEREM ARAS, 13.4.2009 23:49:19
eşsiz tarih,kültür,coğrafya,yeraltı,yerüstü zenginliklerine,jeopolitik ve stratejik konuma sahip,cennet vatanımız,başkaları ile içimizdeki başkalaşanlar tarafından hangi argümanlar ile nereye sürüklenmek isteniyor.birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyaç duyulan bu günlerde,ayrıştırma,karıştırma,dövüştürme oyalamaları hemen hergün yapılırken,sunni gündemle kamuoyu meşgul edilirken,bu vatan toprakları üzerinde hesapları olanlar neler planlıyor,neler yapıyorlar,daha neler yapacaklar.siyasi,ekonomik,politik,kültür alanında gelişme ve öngörülerimizi,görüş ve düşüncelerimizi paylaşalım.uyanık olalım,hesapları bilelim ve şuurlu hareket edelim.
Sayfa: 1 2
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
hidayet kocak - (Ziyaretci) 10.7.2009 23:34:13

ülkemizin istikameti yönü avrupaya dogru yola koyulmustur.avrupa nin zengin güclü firmalarinin arenasi haline geldik ve dahada gelecegiz.
bakkalda alis veris merkezlerinde avrupanin ürettigini bizler tüketecegiz onlar para kazanacaklar bizler ise fakir halimizle o üretilenleri nasil tüketecegimizin kavgasini yapacagiz ve zenginlestik artik büyük ihracat basardik su kadar araba sattik diye birbirirmizi kandiracagiz benim elim senin cebinde senin elin benim cebimde olacak . ve cok cocuk yapin büyük türkiyede yer var ekmek var diyecekler masal anlatirken de türkiyenin altini oyacaklar.ve tabiki ucurum saygilar sunarim
hyelmek - (Ziyaretci) 30.6.2009 17:27:14

Görünen odurki son gelişmeleri ve bu gune kadar yapılanları analiz ettiğimizde karşımıza çok somut gerçekler ortaya çıkmakta ve çıkmaya devam edecek gibi görünüyor.BU YAZ SICAĞI POLİTİKAYI ÖYLE ISITACAKKİ...EYLÜL AYI İLE BİRLİKTE ÇOK HARAKETLİ SİYASAL BİR DÖNEM YAŞIYACAĞIZ.Sonuç olarak bu gün bir çok sorunun kaynağı gibi görünen Siyasi HÜKÜMET ve parlementodaki sayısal çoğunlukta ayrışmalarla yılbaşına doğru farklı bir HÜKÜMET ile yola devam ihtimali her zamankinden çok daha yüksek olacağı CEMAAT ve HÜKÜMET in çıkardığı kanunlarda ve panik açıklamaları ve üretilen (kendilerince) Stratejilerinin temelsiz saldırgan karalayıcı aşağılayıcı MEGOLOMAN paranoid yaklaşımları TOPLUMSAL ŞİZOFRENİYE dönüştüğünü anlamamak cahalet ve seviyenin bu kadarıda olmaz derecede denilecek düzey ve sonuçlardadır.ÜLKE bu durumdadır.Sonuç 2010. yıla sanıyorum yeni siyasal HÜKÜMETLE girileceğidir.Soru bu kadar batırılmışlığı ve bu kadar karmaşayı hangi AKİL kafanın çözüp yöneteceğidir.Hangi kadrolar nasıl bu berbat edilmişliği KAMUSAL yarara çevirebilecektir.Bu sorulrın cevabını zaman içinde hep beraber GÖREREK yaşayacağız.ALLAH TÜRK MİLLETİNİN YARDIMCISI OLSUN.
muhteremaras - (Ziyaretci) 23.4.2009 23:00:39

sayın akif tarık`ın görüşlerini öğrendiğime memnun oldum.aynı kanaat ve endişelerimiz ile strateji,uslup,bilgilendirme,yeniden yapılandırma vs.konularında,haklı olduğumuz konulardaki endişe ve tesbitlerimizi, geniş insan kitlelerine, iletişim araçlarını sonuna kadar kullanıp,anlatmak gibi bir yükümlülüğü yerine getireceğine inandığım,sitede BU ANA KADAR, konu ile ilgili görüş ve düşüncelerini belirten,CELAL ODABAŞ,SUNA KARLI,İSMAİL İNAN gibi arkadaşlara hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.tartışma konumuzla ilgili konuya katkılarını bekliyorum.Aramıza yeni katılacak dostlarımızdan,ana konu hakkında görüş ve düşüncelerini açık yüreklilikle,yazmasını bekliyorum.tüm katılımcılara ve okurlara saygı ve selamlarımı sunarım.GÜNEŞ HERGÜN YENİDEN DOĞAR. MUHTEREM ARAS
Akif Tarık - (Ziyaretci) 21.4.2009 22:56:12

Biraz üstü kapalı yazdım, ama gördüm ki herkes çok hassas.Bu beni memnun etti. Muhterem Aras`ın tesbitlerine ben de katılıyorum.Belki konu dışında görüldü ama ben, bugünkü yönetimin beğenilmeyen yönlerinin kimlerin eseri olduğuna da dikkat çekmek istedim. En kutsal değerleri savunabilirsiniz, bu değerler için canınızı da vererirsiniz. Ama bu kutsal değerler için akıllıca çalışmazsanız, bu savunduğunuz değerleri hiçe sayanlar idareyi ele alırlar.Hem de büyük bir çoğunlukla.Bu sitenin en çok beğendiğim tarafı particilik ten uzak kalmasıdır. Onun için de bazı örnekleri vermiyorum.Diğer bazı sitelerde olduğu gibi horoz döğüşü manzarası olmasın diye.İlk defa da yazdım.Biraz dediğim kapalı yazdım. Yörüngeden kastım da yeni bir anlayış meselesidir.Buna dikkat çekmek istedim.Bir hanımefendi çok güzel yazdı.Bu yeni sistem TRT şeşli sistemdir diye.Evet muazzam bir anlayış değişikliği var geçmişe göre.Bu yeni anlayış böyle bir halk desteğini nasıl alıyor?Bunu irdelemek lazım. Neleri nelerle kamufle ediyor, bunu irdelemek ve anlatmak lazım.Sonra bu yeni anlayışı beğenmeyenler nasıl hareket ediyor?Ne yapıyor?yeterince çalışıyor mu? "Biz en iyi fikirleri savunuyoruz, bizi halk desteklemelidir" anlayışı yanlıştır.Halka anlatmanın yollarını , en iyi yollarını ulmak gerekir. Mesela milli konularda hassas olanların ciddi kaç internet sitesi var? Ve sitelere günde kaç kişi giriyor?Kaç yayın evi ve dağıtım şirketi var? Kaç gazete var ve günlük satışları ne? Ya televizyon? Bütün bunlar bir yana "vatan elden gidiyorsa" eğer niye "oyunda oynaştayız" niye çarıklarımızı giyip köy köy, kente kent dolaşmıyoruz? Ya da en yakınımzdaki komşularımıza...Niye okumuyor, yazmıyoruz ve yaymıyoruz?
Hülasa ben bir ayrı gerçeğe dikkat çekmek istedim. Yoksa hepimizin yani bu bölümde yazanların hepsinin endişeleri aynı. Akif Tarık
Celal Odabaş - (Ziyaretci) 21.4.2009 22:07:38

Sayın Muhterem Aras kardeşimiz çok önemli bir konuda tartışma açmış olmasına rağmen,bu konuda değerli görüşlerini beyan eden katılımcı arkadaşlarımızdan Akif Tarık`ın meseleyi eski ve yeni yönetimlerin mukayesesine indirgeyerek, Türkiye`nin geçmişi ve bugünü hakkında yörünge benzetmesi yaptığını görüyoruz.
Şu anda il dışında olmam nedeniyle daha sonra asıl konu ile ilgili görüşlerimi ifade etme hakkımı baki tutarak; bir hususun altnı çizmek istiyorum.
Türkiye`nin yörüngesinden çıkmış olduğu teyit edilmiştir. Malum olduğu üzere yörünge çekim alanı olan bir sistemin etki alanıdır. Bunun sosyolojik karşılığı Büyük bir gücün etki alanında seyretmek, bağımlılık, mandacılık ve sömürgeciliktir.
Halbuki tartışmaya açılan konu, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve bareberliğini esas alani coğrafi ekonomik ve sosyo kültürel zenginliklerimizin tamamının milletimizin top yekün istifadesine sunmayı amaçlayan politikalarımız hakkındaki görüş ve düşüncelerimizin katılımcılarımızın istifadesine sunulmasıdır.Celal Odabaş
Akif Tarık - (Ziyaretci) 21.4.2009 10:40:46

Muhterem bey, görüşlerinize katılıyorum,selamlar. Akif Tarık
MUHTEREM ARAS - (Ziyaretci) 21.4.2009 01:08:07

sayın SUNA KARLI`nın görüşlerine ve endişelerine yürekten katılıyor ve kendisini kutluyorum.eski yöneticilerin iyi yönetememek gibi durumları olduğu bizlerce malum.her alanda yönetim problemi olduğu gerçek.yönetenlerin yerli ve milli düşünceler ile hareket etmesi arzu ve isteğimiz olmalı.son 20 yılda bölücülük pirim yapar oldu.bizim ülke insanımızda;ayrıştır,dövüştür,karıştır,sonra barıştır stratejisinin hala devam ettiğini görmek ne acı.türk milleti oyuna gelmemeli.her türlü ayrımcılığa karşı durmalı.hele gayri türklerin ve türk düşmanlarının,emperyal güçlerin belirlediği,plan proğramlarına alet olmamalı,onlardan medet ummamalı.kendi öz değer ve varlıklarının şuurunda olmalı,atalarımız gibi"BAŞKA TOPLUMLARA BENZEYEN DEĞİL,BENZETEN OLMALIYIZ"yeni dünya ve ortadoğu coğrafyasındaki TÜRK`ünvarlığını ve ağırlığını dünyaya kabul ettirecek,şekilcilik ve kandırmacalıkdan uzak, gerçek DEVLET ADAMLARINA ve milli ve manevi değerlere önem veren,dünya ve ülke gerçekleri ile insanları tanıyan,analiz edebilen,sosyo ekonomik,politik alanlarda stateji geliştiren,yeni siyasi yapılanmalara her zamankinden daha fazla ihtiyaç var.bulunduğumuz her ortamda, sadece gerçekleri ,sorunları,ve çözüm önerilerini türk toplumuna anlatmalıyız,bir ve beraber olmalı oyunları,senaryoları,korku sendromlarını boşa çıkatmalıyız. akif beyden ses çıkmaması düşündürücü(!) ortaya bir düşünce sunuyorsanız,açıklanması isteniyorsa,yerine getirmelisiniz.muhterem aras
Suna Karlı - (Ziyaretci) 20.4.2009 23:22:39

TRT şeşli bir yörüngeden bahsediyor herhalde arkadaşımız.Her türlü etnik kimliğin öne çıktığı bir dönemden bahsediyor sanırım. Baksana Ahmet Türk, İngilterede Türkiye, İran, Suriye ve Irak topraklarını içine alan sözde bir Kürdistan haritasının yanında konuşma yapmış.Kimseden ses yok... Parti diktatoryasından bahsediyor sanırım. Hem türbanlı, hem cicili, bicili,makyajlı yeni bir zengin sınıftan bahsediyor sanırım.Türk-İslam geleneğinin dışına taşmış, ithal ve de karmaşık bir giyinmeden bahsediyor sanırım. Bütün bunların sorumlularını da geçmişteki yöneticilerle birlikte mütalaa ediyor diye düşünüyorum. Çünkü geçmişteki yöneticiler iyi idare etmiş olsalardı, bu gün eğer tenkit ediyorsak mevcut idareyi, bu idare başa geçmezdi.Demek ki yeni bir silkinişe ihtiyaç var. Yeniden bir düzenlemeye ihtiyaç var. Adaletli bir sisteme ihtiyaç var. İslamı ruhuyla yaşamayı öne almaya , şekilciliği geriye bırakmaya temin edecek bir düzenlemeye de ihtiyaç var.
Muhterem bey benim görüşüm şu ki, Türkiye hiç iyiye gitmiyor. İyi sandıklarımızı da bir müddet sonra fazlasıyla vereceğiz gibime geliyor. Ne yapmalı? İşte asıl mesele de bu zaten. Ben kendime düşeni yapmaya hazıırım da önümde kimseyi göremiyorum.
Suna Karlı
muhteremaras - (Ziyaretci) 19.4.2009 22:18:29

akif tarık;yeni yörüngeden ne anladığınızı,neyi ifade etmek istediğinizi ısrarlarıma rağmen yazmıyorsunuz.eski ile yeniyi hepberaber değerlendirelim.YÖRÜNGEYİ TARİF EDİNİZ.muhterem aras
ismail inan - (Kayıtlı Kullanıcı) 19.4.2009 13:28:11

Türkiye Cumhuriyeti ehil olmayan kişilerce idare edildiği bu günlerde malesef uçuruma sürükleniyor.Yönetenlerin kendileri gibi düşünmeyenlere baskı yaparak ,iş vermeyerek(iş hayatında müteaahhitler)kendileri gibi düşünen grup,cemaat ve tarikat mensuplarına ek imkanlar sunmaya devam ediyorlar.Verilen her iş ten ve yatırımdaan (yüzde) alarak komisyonculuğu haksız kazancı muteber görmektedirler.üstelik kendilerince ``hırsızdan alıp yoksula veriyoruz`` diye kendi hırsızlıklarının kitaba uygun olduğunu mazallah iddia edeiyorlar.sonumuz çok kiritik duvara tosladık toslayacağız.
Sayfa: 1 2
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.