Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
Yeni eğitim sistemi üzerine Bahattin Gemici, 1.04.2012 14:23:40
Ben bu 4+4+4 den fazla bir şey anlamadım. Ne muhalefet edenler tam anlatabildiler, ne de iktidar.
CHP sürekli karşı çıktı, mecliste bile pankartlı eylem yaptı (ki ben bunu hiç tasvip etmedim. Sen kendinden söz ettirmek isteyen sivil toplum örgütleri gibi hareket edemezsin. Sen siyasi partisin) ama neyin ne olduğunu tam söylemedi. `Uzmanlar bir araya gelsin yeniden belirlesin dedi ama kendisi hangi uzmanı dinleyip ne öğrendiğini açıklamadı. MHP ise farklı kulvarda aynı gibi. İktidar ise `Bu meclisteki başka bir zaferdir ` dedi buna benzer şeyler söyledi fakat neyin zaferi o da bellideğil. Hasılı çoğu kimse de aynı düşünüyor sanırım bu gürültü patırdının asıl sebebi anlaşılmadı. Bir kısmı dini eğitim dedi, sonra CHP biz dini eğitime karşı değiliz ama... dedi. Özetle bizim işimiz zor. Bu iktidarla bu muhalefetle gerçekten zor.
Bahattin Gemici
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
İsmet Horasanlı - (Ziyaretci) 10.05.2012 12:28:47

Milli eğitimde sistem değişmiş. İyi mi oldu, yoksa olmadı mı? zaman gösterecek. Ama benim değinmek istediğim konu şudur. Öğretmen yetiştirme nasıl olacak? Şimdiki gibi devam mı edecek? yoksa başka tedbirler alınacak mı? Öğretmenler baştacımız, bu açıdan diyeceğimiz yok. Ama eskiden öğretmenler iyi yetişirdi. Öğretmen yetiştiren okullara mesela Yüksek öğretmen okuluna çok yüksek puan alamayanlar giremizdi. Öğretmenlerin bu eski tarihlerde maaşları da iyiydi. Her meslek elbetteki önemli ama öğretmenlik çok daha önemli. Meseleye bu açıdan da bakmak lazım. Milli eğitimin ve hükümetin iyi öğretmen yetiştirme politikasına tez elden el atması lazım.
İsmet Horasanlı
Bahri Gemici - (Ziyaretci) 5.05.2012 15:15:49

Milli eğitim en önemli konuların başında gelmektedir.Eğitimsiz hiç bir şey olmaz. Ama sadece "Dindar" nesil mi olacak. "Milli" nesil olmayacak mı? Milli ve manevi değerlere sahip nesil nasılyetişecek? Bu konuda muhalefetin bizi aydınlatacak, iktidara yol gösterecek ya da iktidarın yolunu kesecek bir açıklaması ve mücadelesi lazım. Bunu bekliyoruz. Daha 4+4+4 ün ne olduğunu bilmiyoruzz tam olarak.
Bahri Gemici
Bahattin Gemici - (Ziyaretci) 5.05.2012 14:15:13

Yeni eğitim sistemi üzerine Bahattin Gemici adıyla yazılan yazıların benim düşünce ve görüşlerimle hiç bir ilgisi yoktur. Birisi benim adımı kullanarak saçma sapan şeyler yazmış. Duyurulur.
öğretmen-şair Bahattin Gemici / Herten
Davut Gözüaçık - (Ziyaretci) 1.04.2012 14:34:45

MHP doğrusunu yapmıştır. Sisteme karşı çıkmış ama bakmış ki kanun çıkacak Kur`an öğrenmeyi ve Hz. Peygamberimizin hayatını seçmeli ders olarak istedi. Tabi AKP sanki bu önerge MHP nin değilmiş gibi bir tavırla ve `Teşekkürle` konuyu geçiştirmeye çalıştı ama gerçek bu. Sistemin din eğitimine imkan vermesinin bence bir sakıncası yoktur. İstayan dinini de başka şeyleri de kimsenin zorlaması olmadan öğrenebilmeli. Başka sakıncaları nelerdir? en azından uygulamada görürüz.
Davut Gözüaçık
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.