Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Tartışma Konusu
Yuksek Amaclar Ugrunda Olmesini de Bilen Anadolu Turku Senem Simsek, 17.10.2008 15:48:28
"Türkiye Cumhuriyeti`ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..." Zorluklarla tum dunya karsisinda onurlu bir savasla Turkiye Cumhuriyeti kurulmustur. Bu yuzdendir ki ``Ne mutlu Türküm diyene !´´
``Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.´´ Ancak YALAKA TOPLUM gibi sokak agzi nutuklarini da siddetle KINARIZ! ``Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.´´ Diplomalarimizi dahi gerektiginde o ulkelerden alir gururla geregini yapariz. Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz. Kimseden karsiliksiz hizmet beklemeyiz. Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. Hurmeti hakedenler alir gorusu Turk Milletinindir. Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre malik olmak hak ve hurriyetlerine maliktir. Ancak YALAKA TOPLUM gibi sokak agzi nutuklari bu hak ve hurriyetler icinde degildir. Siddetle KINANIR!
Bu millete çok şey öğretebildim ama onlara uşak olmayı bir türlü öğretemedim. DER MUSTAFA KEMAL ATATURK ve EKLER;
Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır. ``"Türk`ün haysiyeti, onuru ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür."
BU YAZIYI YAZMAM DA DA ONDER OLAN IYI BIR ASKER ILERI GORUSLU DEVLET ADAMI BIZE KORKUSUZ OLMAYI OGRETEN MUSTAFA KEMAL ATATURK`U BIR KERE DAHA MINNETLE ANIYORUM.
TURK SEVGI VE SAYGILARIMLA

Dr. Senem Simsek
Tartışmaya ilişkin Cevaplar
Atila Şimşek - (Ziyaretci) 29.12.2008 23:28:37

Deniz Bey,
Bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim.Yapacak o şerefsizler her yola başvuracaklar.Bu vatanın bizim olduğunu anlatan iktidarlar olmadığı müddetçe,ithal mamaları ile beslenen siyasetçi,aydın, vs. vs. oldukça anlattıklarınız olacak. Ama bir gün gelecek, elimiz ayağımız bağlı olduğunu zanneden hainler görecekler.Dar getireceğiz onlara bu ülkeyi,hatta bu dünyayı.
Yeter ki,ümitsizliğe kapılmayalım.Biz,siz,onlar,kısaca damarlarında TÜRK KANI taşıyanlar ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar.
Atatürk`ün kurduğu bu ülkenin,bu cumhuriyetin o kadar ucuza gitmeyeceğini satılmışlara,oy avcılarına anlatacağız.Sırasıyla
deniz çelik - (Kayıtlı Kullanıcı) 28.12.2008 22:37:21

Ben Anadolu çocuğuyum. Ankaranın göbeğinde yaşadığım olaylar beni korkutuyor. İşyerime bayrak astım adamın bırı geldı tehdıtle benden bayrağımı istedı.Bayrak benım için hersey.Benım cesedımı çiğneyip söküp alabilirler ancak.Ben vermedım. Komşumun balkonunda görmüşler.Oğlundan bayrağı balkondan indirmesini küfürlü bir sekilde söylemişler. Korkmuşlar ve indirdiler.Çok kızdım. Nerde burda Türk ruhu. Bir çapulcuya meydanmı bırakılır. Türk ruhu bu şekılde sindirilirmi. Nerde Türklük. Atalarımız mezarından kalksa yüzümüze tükürür.Bu vatan için kaç askerimiz şehit kaç askerımız gazı oldu.İçim içimi yiyor ve beklemedeyiz. Hiç bir şey yapamamanın ezikliğini yaşıyorum. Vatan bizim. İnsanlar çok sessiz. Uyanmayı bekliyoruz. Hadi hepimiz uyanalım artık. Neyi bekliyoruz.
hidayet kocak - (Ziyaretci) 20.11.2008 10:52:15

allaha sükürler olsun vatan ugruna ölmek icin siraya girecek olan yasli ve gencimiz var .ancak 30 sene önce söylenen bir sözümüz vardi bir cakil tasi dahi alamazsiniz sözü gercekten dogrumu bir bütün olarak bu sözün arkasindamiyiz yoksa bu söz millete karsi söyleniyor arkasinda da bazi ileriye dönük uyutma politikasimi güdülüyor acaba benim yigitlerim bosunami ölüyor allah askina bir bilen varsa yazsinlarda icim rahatlasin eger öyle degilse yavas yavas türk halkina alistira alistira eh ne yapalim biz elimizden geleni yaptik ama olmadi bazi seyleri vermek zamani geldi demek icin zamaninimi bekliyorlar nedir .sokakta sehirde tbmmeclisinde basi bos terörist lere kim dur diyecek bunlar neden bu kadar rahatlar bir devlet bu kadar caresiz olabilirmi ati alan üsküdari gecerse ne olacak.
yoksa bir 12 eylül yada 13 eylülmü gerekiyor ve arzu ediyorum gelse diyorum hani cakil tasi vermeyecektik düsmanin üzerine kac sene bir silah dahi atmadik güclenmesine yardim ci olduk nedir bu rezillik benim askerim vatan ugruna ölecek ben de öleyim adam gibi öleyim ise yarasin pisi pisine ölmek degil adamgibi ölmek istiyorum sayin dr senem arkadasimiz güzel yazmis elbette ki vatan ugruna ölmesini biliriz ama bu
yanlislara dur demek icin kim neyi bekliyor ben bu politikadan cok kaygiliyim allah korusun her vatandas teröristlere kendi gücünü kullanirsa 12 eylül günleri tekrar ve daha kötü olarak gelebilir allah
güclü akilli cesaretli kararli türk milleti ne layik bir yönetim getirmesini dilerim sehitlerimize allah rahmet eylesin geride kalanlara
sabir cesaret dayanma gücü versin saygilar hayirli günler
Demir Bey - (Kayıtlı Kullanıcı) 3.11.2008 18:59:20

Türk,`her titrediğinde` damarlarındaki asil kandaki gücün farkına varmış,dünya huzur ve barışı için gerekeni muhakkakiyetle yapmıştır.Ne zamanki kendimiz rahat ettik,dünya hep huzursuz oldu.Şimdi kendimiz de huzursuzuz dünya da huzursuz.Yeniden Türk`ün damarlarındaki gücün farkına varması için `titreme vakti`.Geç kalmadan ağırlığımızı dünya siyasetinde hissettirdiğimiz an,dünya huzurunun yeniden başladığı an olacaktır.
emrah oltulu - (Kayıtlı Kullanıcı) 1.11.2008 09:39:30

SADECE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DEĞİL BU MİLLET VE BU CUMHURİYETE ULAŞMAMAIZI SAĞLAYAN TÜM TÜRK İSLAM ALEMİNİN RESMİ- İLMİ- SİYASİ ÖNDERLERİNDEN ALLAH RAZI OLSUN Kİ İNSANLARIN TAMAMINA BIRAKAMAMIŞSA BİZLERE TAVIRLARI NET OLANLARA BİRŞEYLER BIRAKMIŞ ÖĞRETMİŞ ALLAH BU VATAN İÇİN CAN VERMİŞ ZAMAN VERMİŞ TÜM ALİM PAŞALARDAN RAZI OLUN. BİZ ONLARDAN RAZIYIZ.
mehmet seyyit türker - (Ziyaretci) 29.10.2008 12:37:36

Sevgili Senem kardeşim sana katılmamak elden değil,aynı duygularla biz MUSTAFA KEMAL gençliği olarak diyoruzki,BU MİLLETİN KURTULUŞUNUDA TARİHİN DESTANINI YAZARAK CUMHURİYETİ KURANLARA VE O İNANÇLA YAŞAYAN VE YAŞATANLARA SELAM OLSUN.Mehmet Seyyit Türker
Cevap yazmak istiyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.