Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Okuyucularımıza Sunduğumuz Temel Bilgiler
IRK DEĞİŞTİREN BEYAZLARLA SİYAHLAR

IRK DEĞİŞTİREN BEYAZLARLA SİYAHLAR

        

         Antropologların yaptıkları incelemeler, insan renginin meydana gelişinde iklimin en büyük bir sebep olduğunu meydana çıkarmıştır. İnsan derisi biraz bukalemun derisini andırır! Yeryüzünün muayyen bazı noktaları insan derisine muayyen bir renk verir.Mesela Kafkas iklimi insanın cildini pek çabuk beyazlattığı ve hatta  < Leucoderme> denilen beyaz ırka yani  , yahut da denildiği gibi, Afrika’nın bazı bölgeleri de beyaz insanları çabucak zencileştirip yani şekline sokmak özelliği taşır!

         Paris’te çıkan La Presse Médicale mecmuasında bu meseleye ait bir takım vakalardan bahsedilmiştir. Mesela; pek küçük yaşında Afrika’dan Kafkasya’ya götürülen bir zenci çocuğunun elli yıl orada kaldıktan sonra tamamiyle beyazlaştığı ve yalnız omuzlarından birinin üstünde nohut tanesi kadar bir siyah benek kaldığı tespit olunmuştur. Buna karşılık Afrika’nın zenci bölgelerine gidip yerleşen Angio-Sakson ailelerinden bir çoklarının bazen bir kuşak sonra kararmakta oldukları da görülmektedir! Bunda en büyük sebep hararet ve ışıktır.

(Tarihi hakikatler-2. cilt-Sayfa:11-12-İsmail Hami Danışmend)Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.