Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8965
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Okuyucularımıza Sunduğumuz Temel Bilgiler
İZMİR İŞGALİNDE AMERİKAN BAYRAĞI
İzmir`in işgalinde Amerikan Bayrağı
 
İzmir`i işgal etmiş olan Yunan birliklerinin İzmir`de rıhtıma çıkış fotoğrafı ve Yunan işgal kuvvetleri baş komutan general Leonidis Paraskevopoulos ve azılı Türk düşmanı  Yunan`lı İzmir Metropoluiti papaz Chrysostomos ile birlikte hükümet binasının balkonundan birlikte konuşma yaparken çekilmiş olan fotoğrafları.
 

isgal


isgal 2

İtalyan,İngiliz, Yunan bayraklarının yanında ,"çizgileri ve yıldızlarıyla" çok iyi bilinen bir başka bayrak daha var ; AMERIKAN BAYRAĞI

I. Dünya harbinde savaştığımız ülkeler arasında ABD var mıydı ? Cephede , ABD yok idi fakat perde arkasında Türkiye`nin işgalinde baş aktörlerden birisi de ABD idi... Hulki CEVİZOĞLU  yazmış olduğu " İşgal ve Direniş (1919 ve Bugün)" isimli  kitabında şöyle diyor ;

"kitabımı yazarken, çok ilginç bir gerçekle karşılaşmıştım. 1919`da ülkemizi işgal eden sömürgecilerin başında ABD`yi gördüm!.. Oysa, hiçbirimiz okul yıllarından bu yana ABD (Amerika Birleşik Devletleri) adını duymadık!.. İşgalci ülkeler olarak Yunanistan, İngiltere, Fransa ve İtalya`yı biliyor, onların yaptıklarını okuyorduk. Sanki, "gizli bir el" (!) resmî tarih kitaplarımızdan ABD adını kazıyıp, çıkarmıştı!.."  

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.