Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10379
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Okuyucularımıza Sunduğumuz Temel Bilgiler
SAF IRK YOKTUR

SAF IRK YOKTUR

         Antropolojinin tesbit ettiği bir esasa göre yeryüzünde hiçbir saf ırk yoktur.

Binlerce yıldan beri devam eden birbirine karışmalar ortada hiçbir halis ırk bırakmamıştır, bütün ırklar az çok melezleşmiştir.

Bu karışmaların nasıl olduğunu bütün açıklığı ile anlatabilmek için şimdi, bir topluluk yerine bir kişiyi misal göstereceğiz:

Bugün herhangi bir kişinin beşinci kuşağına kadar olan dedeleriyle ninelerini sayarsanız kadın, erkek 22 kişiyi bulur. Fakat onuncu kuşağa kadar çıkarsanız nispet değişir ve elde edeceğiniz yekun 1024 olur. Yirminci kuşakta ise 1.179.727’yi bulur. Otuzuncu kuşakta bir milyarı geçer. Zamanımızda otuz kuşak yukarıya çıkarsanız miladın 9. yüzyılını bulursunuz. Yani, 9.yüzyıla kadar olan dedelerimizle ninelerimizin hepsini saymamıza imkan olsa bir milyardan fazla kadınla erkekten türemiş olduğunuzu anlarsınız.

Heke miladın 1.yılına kadar çıkacak olursanız dedelerinizle ninelerinizin yekununu toplarken kentrilyona yaklaşırsınız. Tabii, yeryüzünde nüfus çoğunluğu hiçbir zaman bu dereceyi bulmamıştır. Böyle olduğu halde rakamların bu kadar büyük çıkması aynı bir şahsın binlerce ve hatta bazen milyonlarca insana dede olması, yani aynı bir ata isminin milyonlarca nesep derecesinde (Soy kütüğünde) yer alması demektir.

Avrupa’nın  généalogiste denilen soy kütüğü uzmanları büyük bir sabırla bütün bu ince hesapları yanılmaz rakamlar halinde tespit etmişlerdir. Bu hesapların neticesi olarak en umulmayan insanlar arasında bile soy yakınlığı olabilir! Şimdi, bu ilmi vaziyet böyle göz önünde dururken dünyada kim kendi soyunun hiçbir  karışıklığa uğramamış olduğunu iddia edebilir.

         Toplum kişilerden oluşur. Cemiyetler fertlerden mürekkeptir. Kişilerin soyları böyle olunca onlardan oluşan toplumlarda da ırk safiyeti aramak ilim çerçevesinde dışarı çıkmak demektir. Bilhassa milletlerin göçleri ve istilalarla hemen daima birbirleriyle içiçe girdikleri tarihçe sabit olduktan sonra yeryüzünde saf ırk aramak büsbütün abes olur. Fakat şunu da unutmamalıdır ki saf ırk iddiası ne kadar yanlışsa ırkın inkarı da o kadar büyük hatadır.

         (Tarihi Hakikatler.2.cilt.-Sayfa:9-10 –İsmail Hami Danışmend)

-Türk meclisinin notu:Bin yıla yakın süredir bu topraklarda yaşayan insanlar arasında etnik ırkçılık güdenler, bu gerçeği bilmeli ve herkes de önemli olan milletleşme sürecinin tamamlanması olduğu gerçeğini bilmelidir.-Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.